Ana Sayfa / GÜNDEM / Fadime, Teog da Doğubayazıt ın Gururu

Fadime, Teog da Doğubayazıt ın Gururu

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavına giren 8’inci sınıf öğrencisi Fadime Baykal, 120 sorunun tamamını doğru cevapladı ve tam puan aldı.

Doğubayazıt’ın Çiftepınar Mahallesi’nde oturan ve Atatürk Ortaokulu’nda eğitim- öğretim gören 13 yaşındaki Fadime Baykal, öğretmenlerinin verdiği derslerin yanı sıra okulda hafta sonları ücretsiz olarak verilen destekleme kurslarına katıldı. Babasının görevi nedeniyle daha önce farklı şehirlerde eğitim gören Fadime, girdiği TEOG ilk dönem sınavında soruların tamamını doğru yanıtladı. 35 kişilik 8-D sınıfında okuyan Fadime’nin başarısı ailesini, öğretmen ve arkadaşlarını mutlu etti. Atatürk Ortaokulu’nda Fadime’den sonra aynı sınavda 120 sorudan Orhan Açıkgöz 118, Emin Yariçi 117, Narin Yılmaz 115 soruyu doğru yanıtladı.

Atatürk Ortaokulu müdürü Servet Yariçi ile öğretmenler Fadime Baykal’a başarısından dolayı çeşitli hediyeler verdi. Başarısını öğretmenlerine borçlu olduğunu söyleyen Fadime Baykal, “Aslında dersaneye gidecek imkanım olmasına rağmen ben kendime güvendim. Ailem ve arkadaşlarım çok destekledi. Günde en az 4-5 saat düzenli çalışıyordum. Bu başarımda emeği olan öğretmen ve arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Okul Müdür yardımcısı Leyla Türkmen de ilk defa kendilerine birinciliği yaşatan Fadime’ye ve dereceye giren diğer öğrencilerine de teşekkür etti.

Çok büyük bir gurur yaşadıklarını belirten Müdür Servet Yariçi ise şunları söyledi:

“Bugün çok büyük bir gurur yaşıyoruz. Birçok eksikliğe rağmen Fadime öğrencimiz çok müthiş bir başarı elde etti. Öğrencimizin bu başarısı hiçbir dersaneye gitmeden öğretmenlerinin desteğiyle ortaya çıkmıştır. Umarın 2’nci dönem 2-3 yanlışı olan öğrencilerimizde hepsini doğru yapacaktır.” – Doğubayazıt

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı’da Uyuşturucu ve Dolandırıcı Operasyonu

BASIN BÜLTENİ   Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İl Merkezinde uyuşturucu …