Ana Sayfa / GÜNDEM / Eski Ağrı Milletvekili ve MHP genel Başkan Adayı Nidai Seven’den Mesaj Var !

Eski Ağrı Milletvekili ve MHP genel Başkan Adayı Nidai Seven’den Mesaj Var !

Eski Ağrı Milletvekili ve MHP genel Başkan Adayı Nidai Seven Şöyle dedi."7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinin kaybedeni olarak MHP’de bir dip dalgası ile gelişen bir muhalefet hareketi oluştu. Aslında buna muhalefet hareketi demek te yanlış. Çünkü; Mevcut 4’lü muhalif adayların dışında da MHP Genel Başkanlığına aday olan en az 6-7 kişi daha kongre ortamında çıkacaktır.

Bu isimlerden biri de 21. Dönem MHP Ağrı eski Milletvekili  Nidai Seven’dir. Nidai Seven muhalif olarak yeni ortaya çıkmış değildir. 2002 hezimetinden sonra bu işin böyle gitmeyeceğini ve gitmemesi gerektiğini söyleyerek MHP Genel Merkezine başkaldıran ilk isimlerden biridir.

Yine o yıllarda Sayın Devlet Bahçeli’ye 9 Maddelik bir deklarasyonla  MHP’deki yanlışları, yapılması gerekenleri dile getirmişti. Devlet Bey böyle bir halisane bir uyarıyı cezasız bırakamazdı tabii olarak. 2007 Seçimlerinde Nidai Seven’i devre dışı bırakarak tekrar Milletvekili adayı göstermeyerek cezasını kestiği gibi; başta Ağrı ili olmak üzere doğuda Vekil çıkarılan illeri teker teker kaybetmesine adeta davetiye çıkardı.

Nidai Seven olsun, diğer adaylar olsun. MHP’deki bu hareketi bir bayrak yarışı olarak görüyor ve algılıyoruz. 19 yıldır mehter takımı gibi bir ileri bir geri yerinde sayan bir MHP ve bu potansiyel  gücü harekete geçirmek isteyen idealist adaylar. Bu hareket dün de gösterdi ki artık önü alınamaz bir sele dönüşmüştür. Sonuç alınana kadar da devam edecektir.dedi"

15 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’da yaşanan olayların ardından yine MHP Genel Başkan Adaylarından Nidai Seven Sosyal Medyada bir mesaj yayınladı.

Eski Ağrı Milletvekili ve MHP genel Başkan Adayı Nidai Seven Şöyle dedi;

Ben muhalif değil, Davanın sahibiyim.

Parti içi İktidara değil, Ülkenin iktidarına talibim.

“7 Haziran ve 1 Kasım tarihi”  nelere kadir. 14 yıldır söylediklerime kulak tıkayanlar, bana düşmanlık edenler; beni hain ilan edenler  bugün yüzleri kızarmıyor mu ? ( Balgat ve adaylar dahildir)  Ben; ÜLKÜCÜ hareketin iktidarı içın  ; Balgat ve 4 lü yapı ise Parti içi iktidarın kavgasını vermekteler.  Aramızdaki fark ÜLKÜCÜ  DURUŞ farkıdır.

Sayın Bahçeli  ve MHP yönetimini;  Toyumuzu ,düğünümüzü   birliktelik kurultayımızı biran önce yapmaya davet ediyorum. Ülkücüler olarak Başaracağız. Başaracagiz.  Başaracagiz.  Cenab-ı Allah ( c.c ) yar ve yardımcımız olsun.  Zafer inananlarındır."dedi.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.