Ana Sayfa / GÜNDEM / Eşinin Ensesinden Vurduğu Kadının Organları Umut Oldu

Eşinin Ensesinden Vurduğu Kadının Organları Umut Oldu

Tekirdağ’ın Kapaklı İlçesi’nde tartıştığı eşi tarafından tabancayla ensesinden vurulan ve kaldırıldığı hastanenin yoğun ünitesinde beyin ölümü gerçekleşen 3 çocuk annesi 35 yaşındaki Nuran Çakmak’ın   bağışlanan organları nakil bekleyen hastalar için umut oldu. Maddi imkansızlar nedeniyle ailesinin memleketleri Ağrı’ya götüremediği  cenaze, bölge milletvekilleri ve belediye tarafından gönderilecek.

Olay, geçen 26 Ocak akşamı Kapaklı Atatürk Mahallesi Yıldız Caddesi üzerindeki bir evde meydana geldi. İddiaya göre 7 ay önce 7, 10 ve 13 yaşındaki 3 çocuğunu alarak memleketi Ağrı’ya giden Nuran Çakmak, eve döndüğü gün eşi Abdullah Çakmak tarafından şiddete uğradı. Eşini döven Abdullah Çakmak, daha sonra çıkarttığı tabancayla 3 çocuğunun annesini ensesinden vurarak kaçtı. Polis tarafından yakalanan Abdullah Çakmak, tutuklandı.

Ağır yaralanan Nuran Çakmak, Çerkezköy Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalesinin ardından daha donanımlı olan özel hastaneye sevk edilerek yoğun bakıma alındı. Ancak 8 gün yaşam savaşı veren 3 çocuk annesinin dün beyin ölümü gerçekleşti.

ORGANLARI ALINDI

Kardeşinin onayıyla bağışlanan organların alınması için İstanbul Bölge Organ Koordinasyon Merkezi ile irtibata geçildi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tahsis ettiği uçakla sabah saat 05.30’da Çorlu’ya inen Ankara Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden gelen ekip yaklaşık 2.5 saat süren operasyonla, Nuran Çakmak’ın kalbini alıp tekrar uçakla Ankara’ya götürdü. Organ bağışı için ikinci ekip ise İstanbul Şişli Memorial Hastanesi’nden geldi. Yaklaşık 3 saat süren operasyonun ardından Nuran Çakmak’ın karaciğer ve iki böbreğini alan ekip, İstanbul’a hareket etti. İstanbul Çapa Hastanesi’nden gelen ekip de Nuran Çakmak’ın kornealarını aldı.

BELEDİYE AĞRI’YA GÖNDERECEK

Organları bağışlayan aile, cenazeyi ise defin işlemlerini karşılayacak maddi imkanları olmadığı için teslim alamayacağını söyledi. Bunun üzerine Çerkezköy Belediyesi, cenazenin Çerkezköy’den memleketi Ağrı’ya götürülüp defnedilmesi için gerekli işlemleri başlattığını açıkladı. – Tekirdağ

DHA

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Valisi Varol Esnafla Bir Araya Geldi

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, protokol üyeleri i Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, protokol üyeleri …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.