Ana Sayfa / GÜNDEM / Esed rejiminin kimyasal silah saldırılarına tepkiler

Esed rejiminin kimyasal silah saldırılarına tepkiler

Suriye’de Beşşar Esed rejiminin İdlib’in güneyindeki Han Şeyhun beldesine düzenlediği kimyasal silah saldırısında yaşamını yitirenler için Ağrı’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Merkez Camisi’nde cuma namazının ardından saldırıda hayatını kaybedenler için kılınan ve Memur-Sen İl Temsilciliği üyeleri ile vatandaşların katıldığı gıyabi cenaze namazını İl Müftüsü İbrahim Gemici kıldırdı.

Memur-Sen İl Temsilciliği üyeleri daha sonra cami önünde pankart açıp Esed rejiminin kimyasal silah saldırılarını protesto etti.

Sendikanın İl Temsilcisi Süleyman Gümüşer, burada yaptığı açıklamada, İdlib’de Esed canisinin ölüm makineleri tarafından kimyasal silahlarla çoğu çocuk birçok kişinin katlettiğini söyledi.

Hama’da, Halepçe’de, Halep’te yapılanların İdlib’de tekrar edildiğini belirten Gümüşer, “Vahşetin üç atlısı, üç maymunu oynayan uluslararası toplumdan güç alarak vahşet galerisini büyütüyor. Esed’in yaşaması için kardelenleri kanla suluyorlar. Barış ve huzur güvercinlerini kanatlarından vuruyorlar. Susmayacağız. Susarsak kalbimiz kurusun.” dedi.

Gümüşer, “İdlib’e, Halep’e, Şam’a özgürlük ve adalet gelinceye kadar seslerini yükselteceklerini ifade ederek, şunları dile getirdi:

“Suriye halkı, vahşet karşısında ölü numarası yapan BM’nin ihanetine, insan hakları örgütlerinin sağırlığına ve dilsizliğine, ümmet sorumluluğunu taşımayan bölge ülkelerinin körlüğüne karşı da mücadele ediyor. İdlib’te sinir gazıyla katledilen insanlara engel olmayanlar, kendi ülkelerinin sınırlarına inşa ettikleri duvarlar, hendekler ve tel örgülerle mazlumların hayata tutunmasına da engel oluyorlar. Batı, duvarların, hendeklerin ve tel örgülerin arkasına sığına dursun Aylan bebeklerin, Ümran çocukların ve nice isimsiz mazlumun ölümlerine eşlik eden çığlıklar sınır ve engel tanımıyor. O çığlıklar batının kara tarihine yeni bir vicdansızlık senfonisi olarak kaydedilecektir.”

Gruptakiler açıklamanın ardından dağıldı.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Valisi Varol Esnafla Bir Araya Geldi

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, protokol üyeleri i Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, protokol üyeleri …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.