Ana Sayfa / GÜNDEM / Erim “Şehit ailesi hakkında yapılan haberler makbul değildir”

Erim “Şehit ailesi hakkında yapılan haberler makbul değildir”

23 mayıs tarihinde Ağrı’da şiddetli yağan sağanak 1998 yılında Şehit Mehmet Cengiz’in ailesinin kullanılacak durumda olmayan evinin çatısını yıkmıştı. Bu konu ile ilgili bakanlığın el atması üzerine Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Şafi Erim, Şehit ailesi hakkında yapılan haberlerin makbul olmadığını söyledi.

 

Erim “ 1998 yılında şehit olan Mehmet Cengiz kardeşimizin anne ve babasıyla birlikteyiz. 23 mayıs’ta Ağrı’da yağan yoğun yağmurdan dolayı evlerinin bir kısmında hasar meydana gelmiş, bakanımızın özel talimatıyla buradaki evimizin onarımı en kısa sürede gerçekleştirilecek ondan sonra içindeki eşyalarda en güzelinden döşenecek.  Sadece biz can kaybı buna benzer sıkıntı olmayışından dolayı mutluyuz.

 

Evin durumu zaten içinde yaşanmaz bir vaziyette ancak hemen evin yanında iki tane evladı var. Evlatları anne babalarını koruyup gözetiyorlar. Şu an hiçbir darlık sıkıntıda söz konusu değil zaten. Yapılan haberlerin makbul olmadığını biz buradan basına ve bütün kamuoyuna buradan duyurmak istedik. Biz yaşlılarımızın yanındayız. Her iki yaşlımızada devletimiz, şehidimizin haberinden hemen sonra maaş bağlanmış, onların bakımları her türlü üstlenilmiştir. Bu evin tadilatı ile ilgilide vakfımızdan 5 bin lira yardım gelmiş zaten.  Şimdi biz yeniden yapımını sağlama noktasında elimizden geleni yapacağız. Bunun sözünü veriyoruz.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kızılay Giyim Mağazası Açıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Türk Kızılayı Genel Başkanlığı’nın ortak girişimiyle, öğrencilerin farklı giyim …