Ana Sayfa / GÜNDEM / Erhan Tenekeci’nin 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

Erhan Tenekeci’nin 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

Erhan Tenekeci’nin 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

Ağrı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıl Dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Tenekeci yaptığı açıklamasında “18 Mart 1915 tarihinde büyük fedakârlıklarla kazanılan Çanakkale Zaferi, Birinci Dünya Savaşı’nın en kritik aşamalarından biri olarak askeri ve siyasi alandaki başarılarıyla milletimizin yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş büyük bir zaferdir. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerinin atıldığı bu şanlı zafer, Türk Milletinin bağımsızlık yolunda fedakârlığının, inancı uğrunda şehadet kararlılığının kanıtıdır” ifadelerini kullandı.

Tenekeci, Çanakkale Zaferi’nin; zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile kazanıldığını belirterek, “bizlere bu büyük zaferin gurunu armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden ordumuzun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz milletimizi ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

Özelidare

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …