Ana Sayfa / GÜNDEM / ELMA HASAT ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

ELMA HASAT ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

İlimiz Doğubayazıt İlçesi, Örtülü Köyü’nde Elma hasat etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen hasat etkinliğe; İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan ENGİN, İlçe müdürü, Şube Müdürleri, İl ve İlçe müdürlüğümüzün Teknik personelleri ile Üreticilerimiz katıldı.

Hasat etkinliği yapılan meyve bahçesindeki Elma çeşitlerinden; Golden, Gala, Scarlet spur, Starking, Vista bella çeşitlerinin ve Deveci Armudunun verim ve kalite yönünden memnuniyet verici olduğu görüldü.

İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan ENGİN hasat etkinliğinde yaptığı konuşmada; İlimizde meyvecilikle ilgili önemli çalışmalar yaptıklarını, Ağrı da meyve yetişmez algısını kırmaya çalıştıklarını, böyle güzel meyve bahçelerini görünce de çok memnun olduklarını belirtti. Ayrıca Ağrı’ da uygun yerlerde, uygun çeşitlerle, elma, armut, ceviz, şeftali, vişne ve kirazın yetişebileceğini ve bu meyvelerin yetiştiğinin güzel örneklerini görmekten de büyük memnuniyet duyduğunu, etkinlikteki amaçlarının, bu güzel örneklerin daha da artırılması, çiftçilerimize duyurulması, farkındalık oluşturulması, Ağrı da meyve yetiştiğini ve yetiştirilebileceğini göstererek meyveciliği geliştirmek olduğunu belirtti.

İl Müdürümüz Kenan ENGİN ilimizde Meyveciliğin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için üreticilerin her zaman yanında olduklarını ve her türlü teknik desteği sağlayacaklarını ifade etti. Üreticilerimizi kutlayarak, bol ve bereketli kazançlar diledi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan müjdeyi verdi ; Ağrı’da asfaltlanmamış yol kalmayacak

Başkan Sayan müjdeyi verdi, Ağrı’da asfaltlanmamış yol kalmayacak Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı’da kurulacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.