Ana Sayfa / GÜNDEM / ELEŞKİRT İMAM HATİP LİSESİNDE ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

ELEŞKİRT İMAM HATİP LİSESİNDE ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

 

Eleşkirt Anadolu İmam Hatip Lisesinde TEOG ( Ortak sınavlar) da başarılı olanlara çeşitli hediyeler verildi.

Eleşkirt İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda yapılan programa okul öğrencilerinden Hanifi  Kahraman’ın  okuduğu Kuran Tilavetiyle başlandı.Yine okul öğrencilerinin okuduğu ilahilerin ardından okulun çalışmalarının tanıtıldığı slayt gösterisi yapıldı.

Slayt gösterisi sonrasında  Eleşkirt İmam Hatip Lisesi Müdürü Akın Tekin bir konuşma yaparak İmam Hatip liselerinin önemine Ve öğrencilerin bu okullardan mezun olduktan sonraki hayattaki kazanımlarına değindi.

Okul Müdürü Akın Tekinin Konuşmasının ardından  Eleşkirt Milli Eğitim Müdürü Burhan Kurt Bir konuşma yaptı . Kurt konuşmasında Eleşkirt İmam Hatip Lisesinin Eleşkirt’e kazandırılması için yapılan çalışmalar neticesinde Eleşkirt’te İmam Hatip lisesinin varlığından duyduğu mutluluğu dile getirdi.Burhan Kurt Konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi.’’ ‘’Bu gün burada sizlerle birlikte olmak beni fazlasıyla mutlu etti.

  Eğitimde Sadece Fen İlimlerini verirseniz çocuklarda irdeleme başlar.ve şüpheler doğmaya  başlar İnanç bakımından. .Sadece Dini İlimleri Verirseniz Çocuklarda dogmatik işler başlar.Ama ikisi bir arada verilirse Fen ilimleri ile din ilimlerini bir arada verirseniz talebe çift kanatlı olur.

İmam hatip liselerinin amacı sadece imam yetiştirmek ya da ilahiyat fakültelerine talebe göndermek  değil. Bizim  misyonumuz  ve felsefemiz öğrencilerimizin hem din ilimlerinin alındığı hem fen ilimlerinin aldığı bu eğitim kurumundan çıkarak , çok kaliteli güzel Mühendisliklere  , tıp fakültelerine ,Eğitim Fakültelerine ,hukuk fakültelerine ,ticaretle alakalı bölümlere gidebileceğinizdir. Hedeflerinizi her zaman en yükseklerde tutmanız başarı çıtanızın artmasına azimli çalışmanıza fayda sağlayacaktır.’’dedi.

Eleşkirt İmam Hatip Lisesine TEOG puanıyla 1. Yerleşen ve okulda düzenlenen seviye tespit sınavlarında dereceye giren öğrencilere  Okul Öğretmenlerinin sponsorluk yaparak aldığı Labtop ve Tabletler öğrencilere verildi.

Dereceye girenlere ödülleri Eleşkirt Milli Eğitim Müdürü Burhan Kurt , İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Erol Bayram ve Arif Yayla ,Eleşkirt İmam Hatip Lisesi Müdürü Akın Tekin ve okul Aile birliği başkanı Cezmi Dursun tarafından öğrenci verileri de sahneye çağrılarak ödüller verildi.

Eleşkirt Anadolu  İmam Hatip Lisesi spor salonunda yapılan ödül programına Eleşkirt Milli Eğitim Müdürü Burhan Kurt , İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Erol Bayram ve Arif Yayla ,Eleşkirt İmam Hatip Lisesi Müdürü Akın Tekin ve okul Aile birliği başkanı Cezmi Dursun , bazı veliler , Okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.DSCF1398 DSCF1439 DSCF1447

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.