Ana Sayfa / GÜNDEM / Ekrem Çelebi Ağrı’ya Gençlik Alanında Yapılan Hizmetleri Anlattı

Ekrem Çelebi Ağrı’ya Gençlik Alanında Yapılan Hizmetleri Anlattı

Ekrem Çelebi Ağrı’ya Gençlik Alanında Yapılan Hizmetleri Anlattı

Bir takım incelemeklerde bulunmak üzere Ağrı’ya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr.Fuat Oktay, Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde gençlere hitap etti. Dr.Fuat Oktay’dan önce kürsüye çıkarak gençlere hitap eden AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, AK Parti hükümetlerinin Ağrı gençliği için yaptığı yatırımları anlattı.

DR.FUAT OKTAY, CUMHURBAŞKANIMIZIN KADER ARKADAŞI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr.Fuat Oktay’ın, Recep Tayyip Erdoğan’ın kader arkadaşı olduğunu söyleyen Çelebi ” Bu gün aramızda Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı, kader arkadaşı ve çok mühim bir devlet adamı olan, ülkesini milletini seven ve AK partiye ve devletine omuz veren, Cumhurbaşkanımızı hiç bir zaman yanlız bırakmayan, Sayın Fuat Oktay’ın ilimize gelmesinden şeref duyduğumuzu belirtmek isterim.” dedi

AĞRI VEFALI BİR KENTTİR

Ağrı’nın vefalı bir kent olduğunu sözlerine ekleyen Çelebi “Recep Tayyip Erdoğan’da vefalıdır. Her dönem Ağrı’ya sahip çıkmıştır. Kendisine aile büyüklerimizi, kız kardeşlerimizi ve gençlerimizi götürerek, Ağrı2yı konuştuk. O günkü gruplarda yanlızca Ağrı konuşuldu. Cumhurbaşkanımızın belki de tek istisnası vardı. Bu istisnayı yaparak Ağrı büyükleri ile bir saat konuştu. 24 haziranın üzerinden 7 ay geçti. Ağrı’ya 7 bakan 1 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ağrı’ya geldi. Buda Recep Tayyip Erdoğan’ın Ağrıya gösterdiği vefanın ve gelecek olan yatırımların göstergesidir.” dedi.

KONUŞMASI TEZAHÜRATLARLA KESİLDİ

Konuşması sık sık Ağrı seninle gurur duyuyor tezahüratları ile kesinlen Çelebi “AK Parti 2002’de kuruldu. O günden bu güne kadar muhalefet hep konuştu. Ama Reis dediki, “Herkes konuşur biz yaparız”. Bakınız ülke gençliği için attığımız adımlara baktığımızda önemli adımlar atmışız. Bunlardan sadece bir kaçını anlatmak istiyorum. Seçme seçilme yaşı düşürüldü, Erasmus değişim programları başlatıldı, Askerlik süreleri kısaltıldı, 18 yaş altı gençler için ücretsiz sağlık hizmetleri verildi. Her kentte üniversiteler açıldı. Ders kitapları ücretsiz dağıtıldı, okullar akıllı tahtalarla donatıldı, Bu sadece ülke için değil Ağrı özelinde de yapıldı. Ağrı’da 7 ilçede ve 4 beldede sentetik sahalar yapıldı. 4 ilçede gençlik merkezi, tenis kortları yüzme havuzları yapıldı Ağrı’da KYK yurtları yapılarak 13 bin öğrencinin hizmetine sunuldu. ” dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ) ‘3 Aralık Dünya Engelliler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir