Ana Sayfa / GÜNDEM / EĞİTİMCİ YAZAR ŞEFİK SEVİM AĞRI’DA

EĞİTİMCİ YAZAR ŞEFİK SEVİM AĞRI’DA

Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce,  “Bir Yazar, Bir Konu” projesi kapsamında Eğitimci Yazar Şefik Sevim,  "Hayatın Anlamı ve Gençlik / Görev ve Sorumluluklarımız" konulu konferans verdi.

Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen konferansta konuşan Sevim "Örnek alacağımız kişiliklerin kültürel değerlerimizle barışık adaletten ve özgürlükten  yana, Hazreti Peygamberin izinde yürüyen kişiliklerin örnekliğini esas almalıyız.  Sezai Karakoç un ifadesi ile Diriliş Nesli, Mehmet Akif'in ifadesi ile Asımın Nesli olan gençlerin modernizm karşında insani ve İslami bir kimlik kuşanmasının geleceğimiz açısından olmazsa olmazımızdır. “ dedi.

Konferansta İletişim, yardımlaşma, doğru okumalar, modernizm, Hz.  peygamberin örnek kişiliği ve Kuran ahlakı üzerine gençlere öğütler verdi.

Konferansın çok verimli geçtiğini söyleyen İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut “ Bir Yazar, Bir Konu” isimli proje ile her ay bir yazarı Ağrı’ya davet ederek öğrencilerle buluşturmayı hedefliyoruz. Bu etkinliklerimiz Sayın Valimiz Musa Işın’ın destekleri ile 2017 yılı boyunca devam edecek. Bu verimli çalışmada bize desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi

Konferans etkinliğinin bitiminde İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut tarafından eğitimci yazar Şefik Sevim’e  İshakpaşa Sarayı tablosu hediye edildi. Programa öğrencilerin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, Şube Müdürü Murat Karakurt, İmam Hatip Lisesi Müdürü Celal Ayyıldız, Sivil Toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlarda katıldı.

 Yazar Sevim akşam programında ise Şerife Bacı  Kız Meslek Lisesi ve Anadolu Lisesi öğrencileri ile hem konferans hem de imza etkinliğinde bir araya geldi.”  

 

7a26db7a-27d1-4066-9cd6-501d24777f8b thumbnail_dsc_0179 e4567857-2423-4437-8412-9830ff4d6077 thumbnail_dsc_0184

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AĞRI BELEDİYESİ KAR ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Ağrı Belediyesi etkili olan kar yağışının ardından şehir merkezi ve mahallelerde kar çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. …