Ana Sayfa / GÜNDEM / Dondurucu Soğukta PKK Operasyonu

Dondurucu Soğukta PKK Operasyonu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yürüttüğü operasyonlarına ara vermeden devam ediyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde hava sıcaklığının gündüz eksi 15, geceleri de eksi 30 dereceye kadar düştüğü ve karla kaplı bölgedeki operasyon, zorlu kış şartlarında bile sürüyor. Kış ayının gelmesiyle birlikte yoğun karın yağdığı Ağrı’da Mehmetçik, bölücü örgütün tuzağına düşmemek için bölgede geniş güvenlik önlemi aldı. Gece-gündüz ve sıcak-soğuk demeden vatan için görev yapan Mehmetçik’in PKK’nın yanı sıra zorlu hava şartlarına karşı da yaptığı mücadele gurur veriyor.

Mehmetçik dondurucu soğukta böyle dinleniyor.

Doğu ve Güneydoğu’da yer yer 1 metre karın olduğu alanlarda yürüyen askerler, bölgeyi adım adım gezerek güvenlik önlemi alıyor. Hava sıcaklığının eksi 30 dereceye kadar düştüğü bölge kırsalında yapılan aramalar sonucunda Mehmetçik, dinlenmek için sırtlarında taşıdıkları mat ve yatakları çıkararak, karın üzerine serip 4’lü vardiya sistemiyle mola veriyor. Bölgede 4’lü şekilde dağılan ve irtibatı birbirlerinden hiç kesmeyen Mehmetçik, mat ve yatak ile dinlenirken üzerlerini kapatarak doğanın bir parçası haline geliyor. Yapılan mola sonrasında kaldıkları yerden operasyona devam eden Mehmetçik, kilometrelerce yolu yürüyerek ‘vatan sağ olsun’ sözüyle yüzlerinden tebessümü eksik etmeyerek morallerini bir an olsun düşürmüyor.

Bölgede kardan bin 345 yerleşim yerinin yolu kapandı. Ancak bu da Mehmetçik’i engelleyemedi. Operasyonlara ve güvenlik önlemlerine ara vermeden devam Mehmetçik, PKK’ya karşı mücadeleyi sürdürüyor.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ) ‘3 Aralık Dünya Engelliler …