Ana Sayfa / GÜNDEM / Doğu’nun Nefesi, 5. Uluslararası Klarnet Festivalinde 3.cü Oldu

Doğu’nun Nefesi, 5. Uluslararası Klarnet Festivalinde 3.cü Oldu

"İstanbul Nefes Alıyor" temasıyla düzenlenen "5. Uluslararası Klarnet Festivali" kapsamında "Genç Yetenekler Klarnet Yarışması" düzenlendi.

Konuya ilişkin festivalin basın masasından yapılan açıklamaya göre, klarnet sanatçısı Serkan Çağrı'nın genel sanat yönetmenliğinde gerçekleştirilen "5. Uluslararası Klarnet Festivali" kapsamında Life Park Nar Bahçe'de 15-25 yaş arasında "Genç Yetenekler Klarnet Yarışması" düzenlendi.

Yarışma sonucunda,
Jürisinde "Kirpi" lakaplı Bülent Altınbaş, Göksun Çavdar, Merve Nuvasil, Şükrü Kabacı gibi ünlü klarnetçilerin yer aldığı yarışmada, üçüncülük ödülünü Doğu'nun nefesi diye tanımlanan Ağrılı Klarnet Sanatçısı Gani Şahinoğlu, aldı.

Gani Şahinoğlu 8 yaşında müziğe bağlama çalarak başladığını ve şu anda müzik öğretmenliği son sınıf öğrencisi olarak akademik kariyerine devam ettiğini söyleyerek açıklamasına başlarken klarnet doğuya uzak bir enstrüman olduğu için icrası bize daha zor geliyor kulağımıza uzak ezgiler daha çok çalışmamıza neden oluyor ve ben bugün bu yarışmada sadece memleketim Ağrı değil bütün doğulu kardeşlerime bunu yapabileceklerini gösterebildiğim için çok mutluyum bu yolda bana desteklerini esirgemeyen tüm dostlarıma teşekkür ederim sevgiler saygılar " diyerek açıklamasını sonlandırdı .

Açıklamada, oyuncu ve sunucu Hakan Bilgin'in sunumuyla gerçekleştiği belirtilen yarışma sonrasında konuşan Serkan Çağrı'nın, "Klarnet Festivali nefes alan bir festival. Biz de nefeslenmek için burayı seçtik. Her yaştan, her yerden katılım var. Genç nefeslere farklı olanı yakalamaları ama ustalarına da saygılı olmalarını tavsiye ediyorum." ifadelerine yer verildi.

Jüri üyesi Bülent Altınbaş'ın ise "Serkan güzel bir şey başlattı. Her şeyden önce nefes alıyoruz. İnsanlarda dört klarnetçi bir araya gelmiyor gibi hissiyat var. Niye yirmi kemancı çalıyor da klarnette bu yok onu sormak lazım. O yüzden Serkan'ın bu çabası önemli." görüşlerine yer verildi.

Göksun Çavdar da "Müziğe en ihtiyacımız olan zamanlar. Burada olmaktan çok mutluyuz. İnsanları müziğin içine katacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Etkinlikteki 300 klarnetçi ve aileleri için düzenlenen barbekü partisi sırasında, "Kirpi Bülent" ile ünlü klarnetçi Selim Sesler'in oğlu Ramazan Sesler babası adına birer konser verdi.

Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği festival, 25 Eylül'e kadar devam edecek.

 

4dc2d28e-f456-4123-bdca-b0f2c3a1c2da ecc84902-490c-4e8c-85c2-5a0156e6fd2a 60b9316e-5211-4e8a-97a3-b289410714e1 d221503b-e1c4-4bc3-bd7c-7cc808cd7fcb

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin’den AK Parti Ağrı İl Başkanı Özyolcu’ya ziyaret

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, AK Parti Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu’ya …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.