Ana Sayfa / GÜNDEM / Doğubayazıt’ta Z-Kütüphane Açıldı

Doğubayazıt’ta Z-Kütüphane Açıldı

 Ağrı Valisi Musa Işın, ilçemizde Karabulak Yatılı Bölge Ortaokulu’nda zenginleştirilmiş kütüphane olan Z-Kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi.
        Vali Işın, açılışta yaptığı konuşmada, Ağrı genelinde okulların bünyesinde kütüphaneler açmaya devam ettiklerini söyledi. Yeri müsait olan tüm okullara kütüphane yaptıklarını belirten Işın, “Yeri müsait olmayan okullarımızda öğrenim gören çocuklarımız için ise il ve ilçe merkezlerinde kütüphaneler yapıyoruz. Aynı zamanda Karabulak köyümüze de inşallah bu sene gençlik merkezi yapıyoruz.” dedi.
        Zenginleştirilmiş kütüphanenin çok faydalı olacağını dile getiren Işın, şöyle konuştu:  “Çocuklar, biz sizleri çok seviyoruz. Lütfen öğretmenlerimizin dediklerini yapalım, derslerimizi çalışalım. Biz geleceğimizi bu günlerde inşa edeceğiz. Sizler burada iyi eğitim alacaksınız, öyle ümit ediyoruz. Okulunuz, imkanlarınız her şey çok güzel.”
        Açılışın ardından Vali Işın, Kaymakamımız Ulaş Akhan, İl Müftüsü İbrahim Gemici, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yardımcı ile birlikte okul bünyesinde yapılan mescidin açılışını gerçekleştirdi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …