Ana Sayfa / GÜNDEM / Doğubayazıt’ta sokak hayvanları için çözüm bulundu

Doğubayazıt’ta sokak hayvanları için çözüm bulundu

İçişleri Bakanlığı’nca görevlendirme yapılan Doğubayazıt Belediyesi’nce, sokak hayvanları için geçici Hayvan Rehabilitasyon Merkezi oluşturuldu.

Doğubayazıt Belediye Başkan Vekili Kaymakam Ulaş Akhan ve İçişleri Bakanlığı’nca belediyeye danışman olarak görevlendirilen İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sokak hayvanları için çalışma başlattı.

Belediye ekipleri, bu çerçevede sokaktan topladıkları yaklaşık 200 hayvanı, ilçede kurulan geçici Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne getirdi.

Sokak hayvanları daha sonra İnegöl Belediyesi veterineri Musa Subaşı ile Ağrı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli veterinerler tarafından sağlık kontrolünden geçirilip kısırlaştırma ameliyatları yapıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kaymakamımız Ulaş Akhan, sokak hayvanlarıyla ilgili ciddi bir çalışma başlattıklarını belirterek, “3 günde yaklaşık 200 sokak hayvanı topladık. Şimdilik geçici olarak kurulan merkezimizde gerekli bakım, tedavi, kısırlaştırma, küpeleme ve aşılama işlemlerini gerçekleştirdik. Asıl rehabilitasyon merkezi için ise çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Sokaklardan toplanan hayvanlara gerekli bakımları yaptıklarını belirten Veteriner Musa Subaşı ise şunları kaydetti:

“Topladığımız sokak hayvanlarının kısırlaştırma ameliyatlarını, aşılamalarını ve küpeleme işlemlerini yapıyoruz. Ağrı ve Doğubayazıt’tan görevlendirilen veteriner hekimlerimize de gerekli eğitimleri veriyoruz. Hayvanlar tedavilerinin ardından tekrar doğaya salınacak. Belli bir süre sonra Doğubayazıt’taki köpek popülasyonu insanları rahatsız etmeyecek seviyeye gelecektir.”

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Belediyesi önünde işçiler bayram sevinci yaşadı

Ağrı Belediyesi’nde çalışan işçiler, Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın maaşlarına yaptığı bin liralık zammı duyunca, belediye …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.