Ana Sayfa / GÜNDEM / Doğubayazıt Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi Projeleri Konuştu

Doğubayazıt Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi Projeleri Konuştu

Doğubayazıt Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi, Birlik Başkanı Sayın Kaymakam Ulaş AKHAN Başkanlığında  olağan toplantısını gerçekleştirdi.

     Birlik Başkanı Ulaş AKHAN toplantıda yapmış olduğu konuşmasında, birliğin her yıl Kasım ayında toplanarak Birlik Genel Meclisi Olağan toplantısının yapıldığını belirterek slayt eşliğinde 2016 yılı içerisinde yürütülen ve 2017 yılı içerisinde pilanlanan yatırım ve faaliyetler hakkında Birlik Meclisine bilgiler verdi. Ayrıca Birliğin gelecek yıl yapılmasını tasarladığı faaliyetleri hakkında da bilgiler aktararak, özellikle köylerin içme suyu ile ilgili olan sıkıntılarının çözümleneceğini, köy ulaşım yollarının standartlarının geliştirilerek yollar için gerekli olan yerlere sanat yapılarının yerleştirileceğini ve ardından alt yapısı tamamlanan yolların asfaltlanacağını belirtti. Ayrıca, yine imkanlar dahilinde köylerimizin tüm sosyal ihtiyaçlarının da (köy camisi-okul-taziye evi-mezarlık-sağlık evi vb.) giderilmeye çalışılacağı bunun haricinde İlçemizin kültürel ve turizmsel değerlerinin restorasyonlarının yapılacağını ve İlçemizin en önemli tarihi değeri olan İshakpaşa Sarayı yolu üzerinde bir Kent Ormanının oluşturulacağını, yapılacak tüm hizmetlerin imkanlar dahilinde eksiksiz bir şekilde yürütülerek ilçenin sıkıntılarının çözülmesi için her fedakarlıkta bulunulacağını belirterek sözlerini tamamladı.

 

indir-1 indir

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kızılay Giyim Mağazası Açıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Türk Kızılayı Genel Başkanlığı’nın ortak girişimiyle, öğrencilerin farklı giyim …