Ana Sayfa / GÜNDEM / DOĞUBAYAZIT DEVLET HASTANESİNDEKİ ZEHİRLENMEDE SONUÇ ALINDI.

DOĞUBAYAZIT DEVLET HASTANESİNDEKİ ZEHİRLENMEDE SONUÇ ALINDI.

DOĞUBAYAZIT DEVLET HASTANESİNDE ZEHİRLEME OLAYI İLE ALINAN GIDA MADDESİ TAHLİLLERİ TEMİZ ÇIKTI.

İLGİLİ FİRMA YEMEKLERİMİZ GIDA KODEKSİNE UYGUN DEDİ
Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi Doç Dr Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinde 18.10.2016 tarihinde Yemek firması tarafından verilen yemekten dolayı zehirlenme olduğu basına yansıtılmıştı.

Yemek firması sahibi yaptığı yazılı basın açıklamasın Zehirlenmenin verilen yemekten olduğu iddisıyla yemek firması sorumlu gösterilmişti.
Konu üzerine aynı gün Doğubayazıt İlçesi Doç Dr Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinde 18 .10.20016 tarihinde verilen yemekten 50 kişi zehirlendiği iddia edilmiş, Bu konuda Gıda ve Tarım Bakanlığı, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü verilen yemek menüsünden alınmış olduğu numuneleri ilgili laboratuvarlara göndermiş, yapılan tettikler sonucunda verilen yemeklerin “Türk Gıda kodeksine UYGUN olduğu” raporla açıklanmıştır.
Daha önce ilçede  gelen gıda zehirlenmesi olayına istinaden kendi firmalarının da karalanmak istendiğini, Bu konuda firmamızın karalanmaması için kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur.

Bilindiği gibi,18.10.2016 tarihinde Doğubayazıt Devlet Hastanesinde personelinin yedikleri yemeklerden dolayı zehirlendiği haber yapılmıştı.

Buna dair bazı basında “Ağrı´nın Doğubayazıt Devlet Hastanesi personelleri, yedikleri yemekten zehirlendi “başlığıyla haber çıkmıştı.

Çıkan haber şöyleydi:

“Ağrı´nın Doğubayazıt Devlet Hastanesi personelleri, yedikleri yemekten zehirlendi.

Ağrı´nın Doğubayazıt Devlet Hastanesi personelleri, yedikleri yemekten zehirlendi. Alınan bilgiye göre, dün öğle ve akşam saatlerinde verilen tavuk yemeğinden yiyen 50´den fazla hastane personeli, karın ağrısı ve kusma şikâyetiyle müşahede altına alındı. Personelin yediği yemekten dolayı zehirlendikleri ortaya çıkarken, gece müşahede altında tutulan personeller ise taburcu edildi. Hastane yönetimi ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.”

Bu haberin akabinde Doğubayazıt Kaymakamlığı olayla ilgili bir açıklama yapmıştı.

Konu hakkında Kaymakamlığın yaptığı açıklama şöyle:

“DOĞUBAYAZIT KAYMAKAMLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

Bazı basın organlarında yer alan gıda zehirlenmesi geçiren personelin gece müşahede altında tutulduğu iddiası gerçeği yansıtmamakta olup konu ile ilgili olarak gerekli adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.

DOĞUBAYAZIT KAYMAKAMLIĞI BAZI BASIN ve YAYIN ORGANLARINDA DEVLET HASTANESİ İLE İLGİ ÇIKAN HABERLERİN DOĞRU OLMADIĞI BELİRTTİ

18.10.2016 tarihinde 19:30 sularında Doç. Dr. Yaşar ERYILMAZ Devlet Hastanesinde görev yapan hastane personellerinden yaklaşık 25 kişi karın ağrısı ve ishal şikayetiyle hastane Acil Servisine başvuruda bulunmuş ardından ertesi sabah 08:30 sularında 25 personel daha aynı şikayetlerle yine Acil Servisine giriş yapmışlardır. Hafif düzey besin zehirlenmesi şüphesiyle Acil Servise başvuran personele gerekli tıbbi müdahalede bulunulmuş olup Acil Servis sorumlu uzman doktoru ve Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon hastalıkları uzman doktoru tarafından ayakta tedavileri gerçekleştirilen personel, tedavi akabinde görevleri başına dönmüşlerdir. Bazı basın organlarında yer alan gıda zehirlenmesi geçiren personelin gece müşahede altında tutulduğu iddiası gerçeği yansıtmamakta olup konu ile ilgili olarak gerekli adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Doğubayazıt İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce o gün alınan yemek örneklerinin gerekli laboratuar tahlilleri yapılmış olup, sonuç adı geçen Müdürlüğün 10.11.2016 tarih ve 2564 sayılı yazılarında:”…..Olayda tüketilen Şehriye çorba, Patates püresi, Fırın tavuk ve Bulgur pilavı numuneleri sonuçları Türk Gıda Kodeksine uygun olarak tesbit edilmiştir.”denmek suretiyle herhangi bir gıda zehirlenmesi olmadığını belirtmiştir.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin’den AK Parti Ağrı İl Başkanı Özyolcu’ya ziyaret

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, AK Parti Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu’ya …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.