Ana Sayfa / GÜNDEM / DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİ’NDEN GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE ÇÖZÜM

DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİ’NDEN GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE ÇÖZÜM

Doğubayazıt Sanayi Sitesi’nin ikinci etabının tamamlanması için çalışma başlatacak olan Doğubayazıt Belediyesi, hurdacıları da şehir dışında tek bir alanda toplayacak.
Doğubayazıt Belediye Başkan Vekili Kaymakamımız Ulaş Akhan, ilçede görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla Esnaf Odası ve Sanayi Sitesi yönetimiyle birlikte sitenin ikinci etabının tamamlanması yönünde çalışma başlatacaklarını söyledi.
Akhan, yıllardır birinci etabının bitirilebildiği Doğubayazıt Sanayi Sitesi’nin tamamlandığında yaklaşık 350 dükkana ev sahipliği yapacağını vurguladı.
Akhan, “Sanayi sitemizin ikinci etabını tamamlayarak şehir merkezinde görüntü kirliliğine yol açan dükkanları site içerisine taşıyacağız.” dedi.
Görüntü kirliliğinin önüne geçmek için hurdacılarla ilgili de çalışma başlattıklarını kaydeden Akhan, şunları söyledi: “Şehir dışında hazine arazisi üzerinde bir yer bulduk. Kimsenin rahatsız olmayacağı, hurdacılarımızın da rahatlıkla faaliyetlerini yürütebileceği bir yer burası. Hurdacılarımızı buraya taşımaya başladık. Bir çoğu eski yerlerini boşalttı. Türkiye’nin en büyük üçüncü sınır kapısı olan, günlük 2 bin araç ve yıllık 1 milyon vatandaşımızın kullandığı Gürbulak Sınır Kapısı güzergahı ilçemizden geçmektedir. Bu yüzde ilçemizin bu kadar kirli ve çirkin bir görünüme sahip olmasını biz kabullenemiyoruz. Doğubayazıt’ın güzel bir görünüme kavuşması için çalışmalarımız sürecek.”

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …