Ana Sayfa / GÜNDEM / Doğu da Kar, Fırtına, Çığ, Soba Gazı Zehirlenme Uyarısı

Doğu da Kar, Fırtına, Çığ, Soba Gazı Zehirlenme Uyarısı

Meteoroloji 12’nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan ve Kars’ta, kar, fırtına, çığ ve soba gazı zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulundu.

Meteoroloji 12’nci bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, bugün akşam saatlerinden itibaren 24 saat süreyle Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan, Kars’ta kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Ayrıca 18- 24 Ocak günleri arasında Iğdır’ın dışında bölge genelinde kar yağışı ve fırtına nedeniyle, ulaşımda aksamalar, çığ, bina çatılarından kar ve buz kütlesi düşmesi, soba gazı zehirlenmesi risklerine karşı ilgililerin tedbirli, dikkatli olması gerekiyor.

Öte yandan dün gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Muş’un Bulanık, Ağrı’da 23, Erzurum’un Tekman’da 22, Ağrı’nın Taşlıçay, Hamur, Tutkak,Erzurum’un Horasan’da 21, Muş’un Varto, Erzurum’un Hınıs, Pasinler, Köprüköy, Ardahan’ın Göle’de 20, Ardahan, Kars merkezde 17, Erzurum, Muş merkezde 11, Iğdır’da 5 dereceyi buldu.

Kar kalınlıkları Muş’ta 33, Ağrı’da 32, Erzurum’da 20, Ardahan’da 16, Kars’ta 15 santim olarak ölçüldü. Kayak merkezinlerindeki kar kalınlıkları ise Konaklı’da 115, Palandöken’de 107, Sarıkamış’ta 80, Erzincan Ergan’da 55 santime ulaştı. – Erzurum

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlandı

Valimiz Sayın Süleyman Elban, Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.