Ana Sayfa / GÜNDEM / Doğu da Kar, Fırtına, Çığ, Soba Gazı Zehirlenme Uyarısı

Doğu da Kar, Fırtına, Çığ, Soba Gazı Zehirlenme Uyarısı

Meteoroloji 12’nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan ve Kars’ta, kar, fırtına, çığ ve soba gazı zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulundu.

Meteoroloji 12’nci bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, bugün akşam saatlerinden itibaren 24 saat süreyle Erzurum, Erzincan, Ağrı, Ardahan, Kars’ta kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Ayrıca 18- 24 Ocak günleri arasında Iğdır’ın dışında bölge genelinde kar yağışı ve fırtına nedeniyle, ulaşımda aksamalar, çığ, bina çatılarından kar ve buz kütlesi düşmesi, soba gazı zehirlenmesi risklerine karşı ilgililerin tedbirli, dikkatli olması gerekiyor.

Öte yandan dün gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Muş’un Bulanık, Ağrı’da 23, Erzurum’un Tekman’da 22, Ağrı’nın Taşlıçay, Hamur, Tutkak,Erzurum’un Horasan’da 21, Muş’un Varto, Erzurum’un Hınıs, Pasinler, Köprüköy, Ardahan’ın Göle’de 20, Ardahan, Kars merkezde 17, Erzurum, Muş merkezde 11, Iğdır’da 5 dereceyi buldu.

Kar kalınlıkları Muş’ta 33, Ağrı’da 32, Erzurum’da 20, Ardahan’da 16, Kars’ta 15 santim olarak ölçüldü. Kayak merkezinlerindeki kar kalınlıkları ise Konaklı’da 115, Palandöken’de 107, Sarıkamış’ta 80, Erzincan Ergan’da 55 santime ulaştı. – Erzurum

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu 23 Nisan dolayısıyla bir mesajı yayınladı

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’nun 23 Nisan mesajında şöyle dedi Tüm çocukların 23 Nisan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.