Ana Sayfa / GÜNDEM / Diyadin’de Kitap Okuma Etkinliği

Diyadin’de Kitap Okuma Etkinliği

Diyadin’de kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için ilçe merkezi ve bütün köylerinde kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Diyadin Kaymakamlığı, Diyadin  Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği içerisinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı 2. dönem sosyal etkinlikleri kapsamında ilçe merkezindeki  temel eğitim ve ortaöğretim  okulları ile köylerdeki  okulların tamamında öğrenciler, kamu çalışanları ve halk arasında okumanın önemi konusunda farkındalık oluşturarak, kitap okuma konusundaki hassasiyetin toplum bireyleri ile paylaşılması maksadı ile “7’den 70’e  Diyadin Okuyor Projesi” kapsamında etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen etkinlik ilçe merkezinde çarşı içerisinde, kahvehanelerde, camilerde, ilçe stadyumunda, kamu kurumlarında, köylerde ise açık alanlar ve camilerde olmak üzere toplam 12650 öğrenci ve 720 ye yakın öğretmen ile eş zamanlı halk ve kamu çalışanları yaklaşık bir buçuk  saat okuma etkinliği gerçekleştirdi. İlçenin her alanında  renkli  görüntülere sahne olup vatandaşların ilgisini çeken etkinlikte Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Olgun Öner, beraberindekilerle birlikte kitap okuyan çocukları, gençleri ve bayanları ziyaret etti. Daha  sonra  şehir stadyumuna geçerek burada kitap okuyan öğrencilerle bir süre kitap okudu. Etkinlik sonrası Kaymakam  Öner, “Bu gün ilçemizde 7’den 70’e herkes kitap okuma etkinliğimize katılıp bizimle birlikte olarak bizleri mutlu ettiler. “7’den 70’e Diyadin Okuyor” sloganımızın amacı ilçemizde kitap okuma alışkanlığını ve sevgisini kazandırıp bu kültürü geliştirerek milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.” dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı’da Uyuşturucu ve Dolandırıcı Operasyonu

BASIN BÜLTENİ   Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İl Merkezinde uyuşturucu …