Ana Sayfa / GÜNDEM / Diyadin’de Demokrasi Nöbeti Yoğun katılımla gerçekleşti

Diyadin’de Demokrasi Nöbeti Yoğun katılımla gerçekleşti

Diyadin’de 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü yoğun katılımla gerçekleşti. Diyadin İlçe Kaymakamlığı tarafından düzenlenen İlçe Kaymakamı Belediye Başkanı Olgun Öner, Salih Yaşar, AK Parti Diyadin İlçe Başkanı Sezer Uğur Özmen, Kurum Amirleri ve vatandaşların ellerinde Türk Bayrakları ile tekbirler ve söylenen marşlar eşliğinde başlayan Milli Birlik Yürüyüşü Programın yapılacağı Hükümet Konağı önüne kadar devam etti.

Hükümet Konağı önünde bekleyen vatandaşlarla buluşan protokol Demokrasi meydanında kurulan Dev ekran ve Platformun bulunduğu alana geçti. Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkanı Olgun Öner vatandaşlara hitap etti .Öner “Böylesine coşkulu bir topluluğu meydanda gördüğüm için Diyadinlilerin demokrasiye ve vatanına sahip çıkma arzusunu bu gece buradan Türkiye’ye haykırdığı için tüm Diyadinlilere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Diyadin İlçe başkanı Sezer Uğur Özmen yaptığı konuşmada” Diyadine yakışır bir şekilde bugün burada demokrasi nöbetine devam ediyoruz. Buraya gelip demokrasiye sahip çıkan tüm diyadinlilere teşekkür ediyorum. Kendisini 1 dolara satmış cuntacıların girişmiş olduğu darbe girişimi Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa dökülen halkın desteğiyle geri püskürtülmüştür.

Gece yarısı 00:13 te okunan sela ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa seslenişini dev ekrandan izlendi. Program gece sonunda toplu olarak kılınan sabah namazıyla son buldu.

 

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Beklenen Aday Hasan Arslan Başvurusunu Yaptı

Hasan Arslan AK Parti Ağrı Belediye Başkan Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı Eski Ağrı Belediye Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir