Ana Sayfa / GÜNDEM / Diyadin’de Cumhuriyet ile Yaşıt Çınar Unutulmadı

Diyadin’de Cumhuriyet ile Yaşıt Çınar Unutulmadı

Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Olgun Öner, eşi Gülcihan Öner, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdulhekim Adıgüzel ve TSM Doktoru Öykü Özçelik ile birlikte, 29 Ekim Cumhuriyet haftası etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyetle yaşıt 1923 doğumlu Derviş Adıgüzel’i evinde ziyaret etti.

 

Atatürk  Mahallesinde ikamet edip,  iki sene önce hayat arkadaşı vefat edince oğlu ve gelini ile birlikte yaşamaya başlayan Derviş Adıgüzel, Belediye Başkan Vekili Olgun Öner’in yapmış olduğu ziyaretten dolayı çok sevindiğini ve memnuniyetin duyduğunu ifade etti.

 

TSM doktoru ve hemşiresi tarafından sağlık durumu kontrol edilen 1923 doğumlu Derviş Adıgüzel, Atatürk ve Cumhuriyetle ilgili anılarını anlattı. Atatürk dönemini hatırlayan ve Atatürk’ü Erzurum’da gördüğünü belirten Derviş Adıgüzel 4 sene Trabzon’da askerlik yaptığını ve araba olmadığı için günlerce yürüyerek askere gittiğini belirterek o dönemin çok zor koşullarda kazanıldığını söyledi.

 

Adıgüzel ailesine çeşitli hediyeler taktim edip, yapmış olduğu bu anlamlı ve güzel ziyaretten dolayı memnuniyetini belirten Kaymakam Öner, gerek Kaymakamlık gerekse Belediye olarak her daim büyüklerinin yanlarında olacağını maddi ve manevi olarak her türlü desteği vereceğini belirtti. Öner “Yaşlılarımız milletimizin ve bizlerin yaşayan onurudur. Onlardan tarihimizi ve geçmişimizi duymak geleceğimiz adına emin adımlar atarken bizlere güç verecektir” dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AĞRI BELEDİYESİ KAR ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Ağrı Belediyesi etkili olan kar yağışının ardından şehir merkezi ve mahallelerde kar çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. …