Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) OSB’nin Alt Yapı Yapım İşi Protokolü İmzalandı

Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) OSB’nin Alt Yapı Yapım İşi Protokolü İmzalandı

ABONE OL
20 Mayıs 2022 18:12
Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) OSB’nin Alt Yapı Yapım İşi Protokolü İmzalandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi Alt Yapı Yapım İşi” Protokolü İmza Töreni düzenlendi.

Ağrı’ya ve vatandaşlara hayırlı olması temennisi ile “Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi Alt Yapı Yapım İşi” protokolünü imzalandı.

Yaklaşık 1.000 dekarlık yeni seranın kurulacağı, doğrudan 1.200 vatandaşın istihdam edileceği “Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesinin Alt Yapısının Güçlendirilmesi” projesinin ilk etabı için imzalar atıldı. İlk etabında 260 dekarlık alanda kurulacak olan ve yıllık 9 bin ton sebze üretimi ile Ağrı ekonomisine katkı sağlayacak olan seraların alt yapı yapım işi başlıyor.

Protokol İmza Töreni’nde konuşan Vali Varol: “Jeotermal kaynaklarımızı tarımsal amaçla değerlendirmek üzere kurulan Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgemizin, inşaatı tamamlanan ve halihazırda üretim yapan 40 dekarlık serası dışında alt yapısı olmaması sebebiyle sürdürülemeyen projesinin alt yapı ihalesi son yıllarda çok büyük bir gayret ve iş birliği ile yürütülen çalışmalar neticesinde tamamlandı. Bugün imzalarını attığımız protokol ile alt yapısını tamamlamak üzere yakında çalışmalarına başlayacağımız Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgemizin 1.300 dekarlık projesinin yaklaşık 1.000 dekarlık alanında kurulacak olan sera ile ilimizin bitkisel üretim hasılası iki katına çıkarılacak; 1.200 kişiye doğrudan istihdam sağlanırken yan sektörlerle yaklaşık 2.400 kişiye ekmek kapısı sağlanacaktır. İlimizin ekonomisine çok ciddi bir kazanım sağlayacak olan bu önemli ve vizyoner projenin hayırlı olmasını diliyor, bu projeyi gerçekleştirmemizi mümkün kılan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımıza, Bakanlık çalışanlarına, İl Özel İdaremize, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüze, Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi yönetim ekibine ve siyasetçilerimize teşekkür ediyorum.”

Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından kurulacak olan yeni seralarla jeotermal kaynaklarımız etkin olarak kullanılacak, istihdam olanağı sağlanacak ve bitkisel üretim miktarının arttırılması ile Ağrı’nın ekonomisi güçlendirilecektir.

Ağrı Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen Protokol İmza Töreni’ne Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’un yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Engin,  Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) OSB Müdürü Tekin Adıgüzel, yüklenici firma Alya Grup Yapı, Enerji, Hayvancılık, Turizm, Ticaret Ltd. Şti. temsilcileri Bedri Çit ve Fikret Işıkçı ile basın mensupları katıldı.


2022 Yılı İl Tahsisat Komisyonu KÖYDES Yatırımları Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında, “2022 Yılı İl Tahsisat Komisyonu KÖYDES Yatırımları Değerlendirme Toplantısı”  düzenlendi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında Ağrı’nın 2022 yılı ödeneğinin 79 milyon 177 bin 54 TL olduğunu belirten Vali Varol, merkezine vatandaş memnuniyetini koyarak, KÖYDES faaliyetlerinin gayretle sürdürüleceğini ve ödeneğin en verimli şekilde kullanılarak Ağrı’ya değer katacağını belirtti.

Ağrı Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda yapılan sunum ile KÖYDES projeleri değerlendirilerek yürütülecek faaliyetler noktasında istişarelerde bulunuldu.

Toplantıya, Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’un yanı sıra Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Genel Meclis Başkanı ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi