Ana Sayfa / GÜNDEM / Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Ağrı İl Kongresine katıldı.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Ağrı İl Kongresine katıldı.

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin Ağrı İl Kongresine katıldı.

Babacan, kentte önce Esnaf ziyareti yaptı ardından Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 1. Olağan İl Kongresine katıldı yaptığı burada konuşmada eşitlik, adalet, özgürlük ve refah için yola çıktıklarını söyledi.

Ülkenin tüm renklerini bir araya getirerek parti kurduklarını belirten Babacan, oluşturacakları yeni sosyal yardım ve hizmetler sistemiyle ülkeyi güçlü ve bütüncil bir yapıya kavuşturacaklarını ifade etti. Ali Babacan yeni sistemle sosyal yardım, sosyal hizmet ve sosyal sigortalı istihdam hizmetlerini bütüncil bir yapıyla entegre edeceklerini anlattı.

Partisinin eğitim alanına verdiği öneme işaret eden Babacan, şöyle konuştu:

“Bizim güzel bir eğitim vizyonumuz var. Eğitimin de devası biz olacağız. Zorunlu eğitimi 3 yaşında başlatacağız. Çocuklarımızın doğuştan sahip oldukları özellikleri dikkate alan bir eğitim sistemi kuracağız. Dil eğitimini 3 yaşından itibaren çocuklarımıza sunacağız  ilkokulda da yoğun bir şekilde devam edecek. Biz çocuklarımıza ezberlemeyi ve ezberleri tekrar etmeyi değil, sorgulamayı öğreteceğiz. Soru soran gençlerden korkmayacağız. Biliyoruz ki soru sormak öğrenmenin de en etkili yoludur. Sorgulamak demokratik bir ülkede gençlerin sahip olması gereken en önemli özelliklerinden birisidir.”

Sağlıkta tamam Taşımalı Öğrenciyi anladık,ta birde taşımalı hasta var onu anlayamadık dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde, DEVA Partisi Ağrı İl Başkanı Murat Dağtekin oldu.

 

 

 

 

 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Ağrı’da, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen törene katılan emniyet mensupları  öğretmenleri unutmadı. Ağrı’da 24 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.