Ana Sayfa / GÜNDEM / Cumhurbaşkanı

Cumhurbaşkanı

Ağrı’dan Bursa’ya doğum için gelen çiftin, 15 kişilik sağlık ekibinin girdiği ameliyatla nur topu gibi beşizleri oldu. Sağlık durumları iyi olan 5 kız çocuğunu kucağına alan baba Fatih Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız 3 istedi, bizim beşizlerimiz oldu. Kızlarımdan birine Erdoğan’ın rahmetli annesinin ismi olan ‘Tenzile’ adını vereceğiz” dedi.

Ağrı’da beşiz bekleyen Yılmaz çifti Bursa’ya doğum için geldi. Yaklaşık 3 aydır kayınpederinin evinde kalan çiftin yüzü bu sabah güldü. Rutin kontrollerinin ardından doğun sancısı başlayan Hatice Yılmaz, Doruk Özel Yıldırım Hastanesi’nde doğuma alındı. Çocukların beşiz olması sebebiyle 15 kişilik ekibin girdiği doğumhanede operasyon yaklaşık bir saat sürdü. Sağlıklı doğan bebeklerin kilogramları 800 ila bin 90 gram arasında değişirken, doktorlar tarafından kontrol edilen çocuklar yan yana 5 kuvöze alındı.

“İLK KONTROLDE 6 ÇOCUK OLACAĞI SÖYLENDİ”

Ağrı’da serbest meslek sahibi olan Fatih Yılmaz, 8 yıl önce evlendiği Hatice ile uzun süre çocuk sahibi olmak için tedavi gördü. 5 yıl çocukları olmayan Yılmaz çiftinin tedavi sonucu 3 yıl önce ‘Ecrin’ isimli kızı dünyaya geldi. Ecrin’e kardeş olması için bir çocuk sahibi daha olmak istediklerini belirten Fatih Yılmaz, “Çocuk sahibi olmaya karar verdikten sonra eşim kontrole gittiğinde 6’ız çocuğumuzun olacağını haber verdi. Koşarak hastaneye gittim. Yapılan daha ayrıntılı kontrolde 5 çocuk olduğuna kesin karar verildi. Cinsiyetlerini sorduğumuzda ise 2’sinin erkek, 3’ünün kız olduğu söylendi. Ama doğumdan sonra beşinin de kız olduğu ortaya çıktı. İlk kızımla beraber 6 tane kız çocuğum oldu. Erkek çocuk nasip olmadı, ama başka çocuk yapmayı düşünmüyoruz” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ 3 İSTEDİ, BİZİM BEŞİZİMİZ OLDU”

Sabırsızlıkla bekledikleri çocuklarına kavuşan Fatih Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘3 çocuk yapın’ diyordu. Allah bize beşiz verdi. Çocuklarımızı Bursa’da büyütmek istiyoruz. Kızlarımdan birine cumhurbaşkanımızın rahmetli annesinin ismi olan ‘Tenzile’ adını vereceğiz. Kızlarımı Bursa’da büyütmek burada yetiştirmek istiyorum. Cumhurbaşkanımızdan yardım bekliyorum. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun da bizleri ziyaret etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Çocukların kuvözlerdeki sürelerini saniye saniye takip eden Özel Doruk Yıldırım Hastanesi Yeni Doğan Bakım Uzmanı Dr. Birgül Mutlu, “Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden takipli bir gebelikti. Bir hafta önce baba bize gelerek erken doğum olacağını ve Bursa’da yer sıkıntısı olduğunu iletti. 5 çocuğa aynı anda kuvöz açmak gerçekten kolay değil. Biz Doruk Sağlık Grubu olarak Bursa’daki en fazla yeni doğan yoğun bakım yatağına sahibiz. O yüzden aileye yardımcı olmak istedik. Çocuklarımız gayet sağlıklı. Her erken doğum gibi çocuklarımızın yakın takibi gerekiyor. En az 3 ay kuvözde kalmaları lazım. İnşallah hepsini buradan taburcu edeceğiz. Bu doğum için biz aileden hiçbir para talep etmedik” şeklinde konuştu.

Doğumu gerçekleştiren Dr. Nuray Kuzukıran ise, “Beşiz çocukların dünyaya gelmesi literatür de oldukça nadir. Bu çocukların 28’inci haftaya kadar gelmeleri çok umut vaat etti. Yeni doğan bu bebekler için riskler tabii ki var. Ama ekip olarak oldukça donanımlıyız. Gelişecek risklerle ilgili mücadele etmeye hazırız” dedi. – BURSA

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.