Ana Sayfa / GÜNDEM / ÇOGEP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ÇOGEP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Ağrı Gençlik Merkezinde Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Projesi’nin (ÇOGEP) tanıtım toplantısı yapıldı. Proje ile Ağrı’da ki gençlerin ve çocukların yaşamın bütün alanlarında topluma tam ve etkin katılımlarının sağlanması amaçlanıyor.

Gençlik merkezi çok amaçlı spor salonunda gerçekleşen tanıtım programında Sportif Eğitim uzmanı Tuncay Dağdelen, 12-24 yaş grubu çocuk ve gençlere proje hakkında detaylı bilgiler verdi.

Projenin amacı; Dezavantajlı çocuk ve gençler için sosyal koruma ve destek sağlanarak sosyal yaşama dahil edilmelerini, güvenli yaşama dolaylı olarak olumsuz yönde etki eden sosyal yoksunların azaltılmasını ve niteliliklerinin artırılarak istihdam edilebilirliklerinin yükseltilmesi için Bakanlıklar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye Belediyeler Birliği arasında işbirliği yapılmasına ve koordinasyon sağlanmasına ilişkin usul ve esaslar ile tarafların kurumsal sorumluluklarını düzenlemektir.

Çogep projesinde yer alan kurumlar; İller idaresi, Mahalli idareler, Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Çalışma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, sağlık Bakanlığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye Belediyeler Birliği kurumlar arası protokol imzalanmıştır.

Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Projesi’nin (ÇOGEP) tanıtım Programına; Spor Şube Müdürü Cemil Budak, Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerinden yetkililer ve gençleri katılım sağladı.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.