Ana Sayfa / GÜNDEM / Vali Eşi Işın ; Çocuklar en önemli eğitimi aileden alır

Vali Eşi Işın ; Çocuklar en önemli eğitimi aileden alır

Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Musa Işın’ın eşi Tuba Işın teravih sonrası Hürriyet Mahallesindeki kadınlarla bir araya geldi.
Kadınlarla Ramazan üzerine sohbet eden Tuba Işın, Valilik ve Belediye olarak ailelere yönelik yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Daha önce Valilik tarafından hem il merkezi ile ilçe merkezlerinde hem de köylerde Aile Destek Merkezleri ile Gençlik Merkezleri yapıldığını hatırlatan Işın, şimdi ise Belediye tarafından kent merkezine Aile Destek Merkezleri yapıldığını kaydetti.
Amaçlarının annelerin hem bilinçlenmesi, hem de meslek edinmelerini sağlamak olduğunu belirten Işın, “Aile Destek Merkezlerine gelen kadınlarımız meslek öğrenecek, boş zamanlarını iyi değerlendirecekler. Bir taraftan da çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda bilgi sahibi olacaklar. Gençlerimiz boş zamanlarını doğru değerlendirecek, yeteneklerini geliştirecekler. Merkezlerde dini eğitim de verilecek. Çünkü en önemli eğitim aileden başlar. Annelerimiz bilinçli olursa çocuklarını daha güzel geliştirecekler. Sizleri mutlaka yakında açılacak Aile Destek Merkezlerine bekliyoruz” diye konuştu.
Belediye olarak Etkili Ebeveynlik, Sağlıklı Kadın, Sağlıklı Çocuk Eğitimleri projesi kapsamında mahalle ve köylerde yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi veren Işın, kadınların sorun ve beklentilerini dinledikten sonra hurma ikramında bulundu.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.