Ana Sayfa / GÜNDEM / Çiftçilere Yonca Tohumu Dağıtıldı

Çiftçilere Yonca Tohumu Dağıtıldı

İlimizde Yem Bitkilerinin üretiminin artırılması amacı ile çiftçilerimize Yonca Tohumu dağıtıldı.

Müdürlüğümüzce yürütülen proje kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan ENGİN’ in katılımıyla yem bitkileri üretim alanlarının genişletilerek, yem üretim maliyetlerinin düşürülmesi, kaba yem açığının giderilmesi, mevcut mera alanları üzerindeki otlatma baskısının azaltılması amacı ile 45 çiftçimize toplamda 9 ton sertifikalı Yonca Tohumu dağıtıldı. Böylece toplamda 1800 dekar alanda yem bitkisi ekimi gerçekleştirilecektir.

Tohum dağıtım töreninde konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan ENGİN konuşmasında şu sözlere yer verdi; Kaba yemler, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların beslenmesinde vazgeçilmez öneme sahiptirler. Hayvan yetiştiriciliğinde maliyetin % 60-70 arasındaki girdisi yemdir. Bu nedenle kaba yeme dayalı hayvancılık yapmayan işletmelerin kar etmeleri mümkün değildir. Kaba yeme dayalı besleme yapıldığında maliyet %20-30’a düşürülebilmektedir” dedi.

Ağrı İl Müdürlüğü olarak İlimiz çiftçilerinin daha kaliteli ürün üretebilmeleri için daima çiftçimizin yanında olacağız.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı’da Uyuşturucu ve Dolandırıcı Operasyonu

BASIN BÜLTENİ   Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İl Merkezinde uyuşturucu …