Ana Sayfa / GÜNDEM / Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İlimizi Ziyaret Etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İlimizi Ziyaret Etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlığının ilimizde sunduğu hizmetlerle ilgili olarak yerel yönetim temsilcileriyle istişarelerde bulunmak ve çeşitli incelemeler yapmak üzere Ağrı’ya geldi.
Bakan Sayın Kurum; Valimiz Sayın Süleyman Elban ve  protokol üyeleri tarafından Ahmed-i Hani Havalimanı’nda karşılandı.
Ağrı programına, sabah saatlerindeki valilik ziyaretiyle başlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Şeref Defterini imzaladıktan sonra Valimiz Sayın Süleyman Elban’dan, ilimiz hakkında bilgi aldı.
Ardından Valilik toplantı salonunda bakanlık bürokratları ve ilimiz kaymakam, belediye başkanları ve bürokratlarının katılımı ile yatırım ve projelerle ilgili değerlendirme toplantısı düzenledi.
Daha sonra Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda Bakan Sayın Kurum ve Sayın Valimiz mühendis ve mimarlar ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Bakan Sayın Kurum ‘’ Ağrı için öncelik arz eden Fırat Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm işi var. Yaklaşık 502 hak sahibimiz var. Toplu Konut İdaresi tarafından proje etütleri yapıldı. Yaklaşık 665 konut inşası öngörüyoruz. Vatandaşlarımızla görüşmelere başlayacağız,
 Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde de kentsel dönüşüm uygulanacağını kaydeden Kurum, yaklaşık 256 hektarlık alanda 2 bin 981 hak sahibi için gerekli inceleme ve etüt çalışmasının yapıldığını söyledi. ’’ dedi.
Toplantı sonrası Ağrı Park projesinin uygulandığı alanda incelemelerde bulunan Bakan Kurum, Ağrı Belediyesince hayata geçirilen Aşağı Küpkıran Aile Destek ve Eğitim Merkezini ziyaret ettikten sonra kentten ayrıldı.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Çelebi Açıkladı; Ağrı’ya 42 Doktor Ataması Yapılacak

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, bugün “Ağrı’ya 26 uzman, 16 pratisyen hekimin kadro tahsisinin …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.