Ana Sayfa / GÜNDEM / Cesim GÖKÇE’ den Ağrı’ya Müjde

Cesim GÖKÇE’ den Ağrı’ya Müjde

Ak Parti Ağrı Milletvekili Cesim GÖKÇE Ağrı Merkez İlçesini ortadan ikiye bölen Taşlıçay Deresini Islah ve Rekreasyon Projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Gökçe Basın açıklamasında : “Uzun çaba ve gayretlerimiz neticesinde Sayın Bakanımızın destekleri ve Sayın Başbakanımızın talimatı ile çalışmaları tamamlanan Taşlıçay deresi ıslahı ve Rekreasyon projemizin 12.09.2017 itibari ile ihalesi gerçekleştirilmiş olup Ekim ayı itibari ile de inşaat çalışmalarına başlanacaktır.

İlimizi ortadan ikiye bölen Taşlıçay Deresinde gerçekleştirilecek olan ıslah çalışmalarına ilaveten bir karayolu köprüsü, güzergâh boyunca ferforje korkuluk, aydınlatma, sağ ve sol sahilde yürüyüş ve bisiklet yolunu içerecek şekilde peyzaj unsurları da yer almaktadır. Böylece proje tamamlandığında ilave sosyal donatıları ile birlikte Vatandaşlarımızın istifade edeceği önemli bir proje olacaktır.

Bu ihaleyle Taşlıçay Deresinin Murat nehrine mansaplandığı Km: 0+070 ile Şehir merkezinde kalan Km: 1+196 arasında Sağ ve Sol Sahilde 1 067,65 m uzunlukta olmak üzere toplam 2 135,30 m Yaz Yataklı Tabanı Beton Kaplı Beton Ağırlık Kıyı Duvarı projelendirilmiştir. Bununla birlikte bir karayolu köprüsü de ihale muhtevasına dahil edilmiştir.

Yapım İhalesi 12.09.2017 tarihinde gerçekleştirilmiş olup, ihaleye 11 istekli katılmıştır. Ekim ayı içerisinde işin sözleşmesinin imzalanarak inşaat çalışmalarına başlanması hedeflenmektedir.

İhalesini gerçekleştirdiğimiz bu projenin tüm Ağrı’lı Hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi

Hamur-Tutak Yolunda Yakıt Tankeri Devrildi Hamur-Tutak karayolu istikametinde hareket halinde olan 35 AJ 7698 plakalı …