Ana Sayfa / GÜNDEM / ÇELEBİ’DEN CHP’Lİ TANAL’A TOKAT GİBİ CEVAP

ÇELEBİ’DEN CHP’Lİ TANAL’A TOKAT GİBİ CEVAP

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2018 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı ile 2019 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin görüşmeleri tamamlandı. Görüşmelere Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ile Mahmut Tanal’ın tartışması damga vurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sunum yaptığı görüşmelerde, Ekrem Çelebi, herkesin hükümeti sevmesinin beklenemeyeceğini ancak vicdan sahibi bireyler olarak iktidarın hizmetlerinin görülmesi gerektiğini belirterek, devlete herhangi bir zarar gelmesi durumunda bundan herkesin etkileneceğine işaret etti.

AK Parti hükümetleri öncesi engelli ve hastalara yönelik evde bakım hizmetinin bulunmadığına dikkati çeken Çelebi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iktidara gelmesinden sonra Doğu ve Güneydoğu illerine yönelik birçok önemli proje ve çalışmanın hayata geçirildiğini anlattı.

Çelebi, Doğu ve Güneydoğu’ya yönelik yatırımları anımsatarak, ” Bu iktidar hiçbir dönemde Kürt ve Türk ayrımı yapmadı. Demokratik anlamda söyleyeyim…” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın “Bu söylem, ayrımcılıktır.” sözleri üzerine Çelebi, söz konusu bölgelere aktarılan paranın milletin parası olduğunu söyledi.

Doğu ve Güneydoğu illerindeki hendeklerin, devletin bölgedeki belediyelere sağladığı araçlarla açıldığını anlatan Çelebi, dünyanın her yerinde devletin kendisini korumaya yönelik önlemleri hayata geçirdiğine işaret etti.

Çelebi, “Devlet 2015 ve 2016’da ‘gidip şu evleri yıkayım…’ demedi. Böyle bir şey yok. Cumhurbaşkanımızdan önce kimse ‘Ben Kürt’üm, Alevi’yim.’ diyemiyordu. Kimse farklı bir demokratik yapıda kendisini ifade edemiyordu. Bu, hükümetlerimiz döneminde oldu. Ekonomide de aynı. Sadece 16 yılda Ağrı il merkezine giden tutar 11 katrilyon lira.” diye konuştu.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı’da Uyuşturucu ve Dolandırıcı Operasyonu

BASIN BÜLTENİ   Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İl Merkezinde uyuşturucu …