Ana Sayfa / GÜNDEM / Çelebi’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Çelebi’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

AK Parti Ağrı Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ekrem ÇELEBİ TBMM’nin açılışının 99’uncu yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı

Çelebi; ülke olarak TBMM’nin açılışının 99’uncu yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın sevinci içinde olduğunu belirtti.

Çelebi mesajında;

  “ 23 Nisan 1920, her yaştan ferdiyle vatanı, bayrağı, ezanı ve özgürlüğü için yılmadan mücadele eden aziz milletimizin yeniden dirilişinin ve şahlanışının timsalidir.  

 “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla kurulan Meclisimiz, tam bağımsızlık konusundaki azim ve kararlığımızı tüm dünyaya ilan etmiştir.

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, millî iradenin egemen kılındığı ve yarınlarımızın güvencesi en değerli varlıklarımıza çocuklarımıza eşsiz bir armağandır. Millî ve manevi değerlerine bağlı, üreten, paylaşan her nesil ülkemizi her alanda daha ileriye götürecektir.

 Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 99. Yıldönümü dolayısı ile milletimizin hürriyetini sağlayan, milli iradesine özgürce ortaya koymasına zemin hazırlayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

 Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza umut dolu yarınlar diliyorum”dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan Açıkladı ” Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrıda

Başkan Sayan Açıkladı. Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrı’da   Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir