Celal Adan Tutak’ta İftar Programına Katıldı

Celal Adan Tutak’ta İftar Programına Katıldı

ABONE OL
31 Ağustos 2022 19:27
Celal Adan Tutak’ta İftar Programına Katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı’nın Tutak ilçe merkezinde İlçe Kaymakamlığı tarafından şehit ve gazi aileleri ve için gerçekleştirilen iftar programına Ağrı Valisi ve Belediye Başkanı Musa Işın, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Tutak Kaymakamı Erkan İsa Erat, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Selahattin Aktaş, şehit ve gazi aileleri katıldı.

İftar yemeğinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Tutak’ın bir taraftan Üryan babanın ve öbür taraftan bayındır babanın manevi huzurlarında olduğunu anlattı. Tutak’ın Anadolu’nun kapılarını Türk milletine açan, Müslümanlığına öncülük yapan ve Dünya siyasi tarihinin en önemli komutanlarından biri olan Alpaslan Han’ın akıncı beylerinden olduğunu bildiğimiz Tutak Bey’inin ikamet ettiği ilçe’de Tutak’ta olduğunu söyledi.
Adan, “Buradan açıkça ifade etmek istiyorum çözüm süreci adı altında uygulanan süreç Türk milletine ihanet eden süreç olmuştur. Bugün Tutak Kaymakamı’nın Vali Bey’inde destek olarak büyük bir heyecanla Tutak’ı güzel bir şehir haline getirmesinde hiçbir yerinde hendek yok. Hiçbir yerinde PKK’nın paçavralarıyla oraya silah sokan yok. Ama Türkiye birden eşkıyaların bu memleketin birliğine kast eden alçakların, ihanet şebekelerinin ve Türk devletinin, yetimini fakirin, şehidin hakkını, hukukunu devlet oraya hizmet olsun diye imkan sağladığında bu imkanları Dünyanın en modern silahları ile Türk askerlerini vurmak için hendeklere dizildiğini biliyoruz” dedi.
Ağrı Valisi Musa Işın’da yaptığı konuşmada “Sizi eşkıyadan korumak bizim görevimizdir. Bizim demir yumruklarımız onların başlarında daima zonklayacaktır. Tendürek Dağı’nda geçen gün 29 eşkiya imha edildi. Ondan bir hafta önce de 9 eşkiya imha edildi. Geçen gün Çemçe’de 7 kişi imha edildi. Kimse devletle baş edemez. İnşallah çapulcuların, ihanet şebekelerinin ve onları kullanan taşeronların niyetleri kursağında kalacaktır. Biz vatanımızı ve birbirimizi seveceğiz. İslam leminin bir sembolü merkezi ve çatısı olan devletimizi çökertmek istediler. Hep beraber buna izin vermedik ve vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Program sonunda Musa Işın ve Celal Adan şehit ve gazi aileleri ile sohbet ettiler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r
Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi