Ana Sayfa / GÜNDEM / Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı Ağrı’da Başladı.

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı Ağrı’da Başladı.

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı Başladı.

Ağrı’da Basınla kahvaltıda buluşan yetkililer, Milli Seferberlikle ilgili basın açıklamasında bulundu.

Gazetemizin Sahibi Murat Hançer Müsteşar yardımcısı ve yetkililere " Ağrı'daki İşsizlik hat safhada ve Ağrı'daki esnafın, Bağkur ve sigorta primlerinin batıya oranla Ağrı'da ilimizde daha düşük olması esnafımıza bir nebzede olsun katkı sağlayacaktır. Diyadin Termal Suyunun Doğalgazın yerine Ağrı'ya taşınması daha uygun olacağını belirtti. Çağrı merkezinin Ağrı'da kapanacak olduğu duyumunu aldık. Daha artırılması gerekirken azaltılacağı bilgisi işsizliği dahada artıracaktır. Yatırımlar bazında bizlere hazır balık vermeyin balık tutmayı öğretin. Batıya yapılan yatırımların onda birini bu yörelerede yapın.  Burada masabaşında toplantılar yapacağınıza Ağrı'da ki kahveleri dolaşın, gençlerin işsizliğinin Ağrı'da ne kadar büyük olduğunu görün."dedi.

Yetkililer ise basın açıklamasında “Değerli basın mensupları, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Milli Seferberlik” çağrısı doğrultusunda, Sayın Bakanımız Dr. Mehmet  Müezzinoğlu’nun iki hafta önce Konya’dan Kamuoyuna duyurduğu “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında bugün güzel şehrimiz Ağrı’dayız. Sizlere Sayın Bakanımızın selamlarını getirdik.

Sayın Bakanımızın talimatıyla bugün burada çalışma hayatının tarafları ile bir araya gelecek, ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı ve teşviklerimizi anlatacağız.

Müsteşar Yardımcısı Serhat Ayrım başkanlığındaki bürokratlar iş teftiş kurulu başkan yardımcısı Osman Nejat Güneri, İş Sağlığı ve güvenliği genel müdür yardımcısı Sedat Yenidünya, SGK genel müdür yardımcısı Özge Songül ve İşkur İş Denetçi Erdal Demir bu seferberlik kapsamında bakanlık yöneticileri olarak, bugün Ağrı, Adıyaman, Amasya , Bingöl, İstanbul, Karabük, Kastamonu, Malatya Muş, Rize, Sivas, Tokat, Uşak, Yalova olmak üzere 14 ilimizi ziyaret ediyoruz. Bu Ziyaretlerimize devam edecek, Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı olarak gidilmedik şehir bırakmayacağız. 81 İlimizde Ticaret ve sanayi odaları, Sendikalar, Esnaf ve sanatkarlar odaları, İş adamları, sanayiciler, kobi kapsamındaki iş adamları, aktif iş gücü programlarından yararlanan iş yerleri ve çalışanlar, hibe kapsamında kendi işini kuran engelli vatandaşlar işçiler kadın çalışanlar işsizler engelli çalışanlar üniversite öğrencileri, iade kapsamında tıbbi cihaz kullanan vatandaşlarımız ve emeklilerimize ulaşacağız. İstihdama katkı sağlama hedefi ile kayıt dışı istihdamla mücadelemizde tarafların desteğini isteyeceğiz. Teşviklerimizi anlatacak bakanımızın talimatıyla daha güçlü bir Türkiye İçin Çalışma hayatının sorunlarını belirleyerek çözüm yollarını birlikte bulacağız. İşçimizin İşverenimizin yanında olacak, “AKIL TERİNİN ALIN TERİYLE” değerlendiği her ikisininde hakkının korunduğu müreffeh bir Türkiye için çalışacağız.

Yeni Hizmetlerimiz ile ilgili görüş ve önerileri olarak hizmet kalitemizi artırmak için, ihtiyaçları belirleyeceğiz. Bu kapsamda siz değerli basın mensuplarınında desteğine büyük ihtiyaç duyduğumuzu belirtmek isteriz. Bu seferberliğin her kesime ulaşması ve etkinliği için basınımızın desteği büyük önem taşımaktadır.

Bugün burada bizlerle beraber olduğunuz için programımıza sunacağınız katkılar için şimdiden teşekkür ederiz. Çalışma hayatında ilan ettiğimiz milli seferberliğin ağrı ilimize hayırlı olmasını diler. Sizi bakanlığımız adına saygıyla ve muhabbetle selamlarız."denildi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu 23 Nisan dolayısıyla bir mesajı yayınladı

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’nun 23 Nisan mesajında şöyle dedi Tüm çocukların 23 Nisan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.