Ana Sayfa / GÜNDEM / Bursa’dan Ağrı’ya Kardeşlik Sofrası

Bursa’dan Ağrı’ya Kardeşlik Sofrası

Ağrı’da Kardeş belediye olan Doğubayazıt belediyesi ve Bursa’nın İnegöl Belediyesi tarafından 2 bin kişilik iftar yemeği düzenlendi.

Doğubayazıt’lıların milli değerlere bağlı olduklarını belirten Vali Musa Işın “Sizler Ahmed-i Hani’nin yolundan gidiyorsunuz, Ramazanın bereketi bu yolculuğunuzda inşallah üzerinize yansır. Biz geldiğimiz günden beri tek isteğimiz, Hazreti Peygamber’imizin yolundan gitmenizdi. Bugün bu manzara bize bunu göstermektedir.Biz Doğubayazıt halkının hizmetkarıyız. Biz sadece sizin iyiliğinizi istiyoruz. Huzurunuzu istiyoruz. Aramıza fitne sokanlar inşallah bu topraklardan sökülüp atılacaktır. ” dedi.

İnegöl belediyesine desteklerinden dolayı teşekkür eden Işın “Biz Doğubayazıt halkının ne kadar dindar ve şerefli olduğunu biliyoruz. Ramazanın verdiği bereketle bizler inşallah yolumuza devam edeceğiz. Biz her türlü kötü ve kötülüklerden uzak duracağız. Biz İslamiyet ile şeref bulmuşuz. Biz ancak İslami bir çizgiyle yolumuza devam edebiliriz. Cenab-ı Allah bu yolculuğumuzu mukaddes kılsın. Allah aramıza fitne sokmak isteyenlere fırsat vermesin, yolumuzu açık etsin. Ramazanın bereketi mağfireti üzerimize yansısın. İftar programından dolayı İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Doğubayazıt Kaymakamı Ulaş Akhan’a teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise Doğubayazıt’a yakışan tablonun bu olduğunu belirterek, “Doğubayazıt inşallah hep güzellikleriyle anılacak bir ilçedir. Bu ilçenin güzel insanları olarak davetimize icabet ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.” dedi.

Programa, Ağrı Valisi Musa Işın, Ağrı İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Doğubayazıt kaymakamı Ulaş Akhan, AK Parti İl Başkanı Kemal Atmaca, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.