Ana Sayfa / GÜNDEM / Bursa’da Ağrı’lılar Derneği’nde Çift Başlılık Bir Türlü Sona Ermiyor.

Bursa’da Ağrı’lılar Derneği’nde Çift Başlılık Bir Türlü Sona Ermiyor.

Geçtiğimiz günlerde iki derneğin kendi aralarında anlaşarak seçime gittikleri kim kazanırsa öteki derneğini kapatıp bir dernek çatısı altında toplanacağız diye anlaştıkları, bu anlaşmaya öteki derneğin uyum sağlamadığı anlaşılmıştır. bu vesile ile Bursa’da Ağrı’lılar derneği başkanı Erhan Öztürk ile görüştük. Seçimi siz kazandınız fakat öteki dernek kapatmadı diyorlar bize biraz açıklarmısınız ?

Öncelikle Bursa’ya hoşgeldiniz Murat bey, Seçime girmek için bizim karar defterimize karar aldık, hangimiz kazanırsak öteki arkadaşımız derneğini kapatıp tek dernek çatısı altında toplanacağız diye fakat seçim başladı daha divan başkanlığı seçiminde itiraz etmeye başladı. iki üç defa tekrarlandı divanı yine biz kazandık. Ardından seçime geçildi, buradada itirazlar neye itiraz edildiği belli değildi. Kaybedeceğini anlayınca seçimin yarısında bırakıp gitmesi yanlıştı. Saat 17.00 itibariyle sandıklar açıldı, kullanılan oy 721 geçerli oy 710 geçersiz oy 11, Erhan Öztürk’ün Yani benim aldığım oy 689, Ensar Seyhan’ın aldığı oy ise 21’dir. Bakın Murat Bey Dernekçilik boş laflarla olmaz, dernekçilik siyasetle olmaz, dernekçilik menfaat için olmaz o ilin insanına nasıl yardım ederiz o ilin gençlerine burs vererek fakirine bakarak bakıma muhtaç olan insanlara bakarak cenazelerine yardımcı olarak acılarını paylaşarak o ilin insanına birşeyler yapmaktır. burada ağrılı işa adamlarımızdan toplanan yardımlarla bir yer alındı. Bunun tapusu nerede neden dernek adına değilde kendi üstlerine alarak bu kötülüğü yapmışlardır. Dernekçilik böyle olmaz. Bakınız Bursa’da yaşayan Ağrı’lı kardeşlerime sorun Erhan Öztürk dernek başkanı olduktan sonra hiçbir kişinin mesajını kestimi, ben şu anda 3250 kişiye mesaj atıyorum. Hiç bir hemşehrime demiyorum sen aidatını ödemedin senin mesaj listesinden çıkarttım, ben hiç bir kişiyi ayırt etmedim ne olursa olsun.

Erhan bey Bir dedikodu Çıktı Hdp’ye Yakınmışsınız gibi sözler ?

Çok güzel bir konuya değindiniz Murat Bey, Ben dernek başkanıyım hiç bir siyasi parti başkanı değilim ben burada bütün partilerin üstündeyim benim için hepsi birdir. Murat bey şuanda Ağrı belediye başkanı kimdir ? Bunu herkes biliyor bizde burada Ağrı’lıları temsil ediyoruz. Ben gece yapıyorum Ağrı belediye başkanı Sırrı Sakık’ta geldi. Geldiği için kendisine teşekkür ettik. Fotoğraf Çektirdik diye bizdemi Hdp’li olduk. Ben bütün siyasi parti temsilcileriyle fotoğraf çektirdim hepsiyle fotoğrafım var, bunu merak edenler varsa bunu göğsümü gere gere herkese gösterebilirim. İnsanlara çamur atmak çok kolaydır. bana çok çamur atıyorlar, Atsınlar. ben bunları kale bile almıyorum ben Ağrı’lı hemşerilerimin Emrinde olmaya devam edeceğim. Onlara hizmet etmek benim için onurdur dedi. Bizde Kendisine Bursa’da olduğumuz süre zarfında bize göstermiş oldukları ilgilerinden dolayı başta Bursa Merkez Yıldırım Belediye başkanımız İsmail Hakkı Edebali’ye ve Ağrı’lılar derneği başkanı Erhan Öztürk’e ayrı ayrı teşekkür ediyoruz, Başarılarının devamını diliyoruz.

DSC04541 DSC04553 DSC04551 DSC04548 DSC04546

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İçin Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı

Vatan topraklarının işgal tehlikesi altında olduğu bir dönemde Aziz Milletimizin 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yaktığı …