Ana Sayfa / GÜNDEM / Beşir Derneği’nden Hastalara Ziyaret

Beşir Derneği’nden Hastalara Ziyaret

Ağrı Beşir Derneği temsilciliği Ağrı devlet hastanesinde mevlid kandili dolayısıyla Hastaları ziyaret etti. Hastalara Kandil Simidi dağıtıldı. Beşir Derneği Temsilcisi Umut Oğur " Mevlid, doğum zamanı demektir. Mevlid kavramı sözlükte "doğmak, doğum yeri ve doğum zamanı" anlamlarına gelir. Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir. Peygamber efendimizin doğum günü, bütün Müslümanların bayramıdır.

Mevlid Son peygamber Hz.Muhammed'in (s.a.v) doğumunu anlatan edebî metinlerin makam ve usûl ile okunmasıdır. Türkçeye Arapça'dan girmiş olan kelime, "Peygamberin doğum günü" anlamında da kullanılır. Halk arasında mevlit, mevlüd, mevlüt olarak da söylenmektedir.

Rasulullah (s.a.s.), Fil yılında, Rebi'ülevvel ayının on ikinci pazartesi gecesi dünyaya gelmiştir. Bu, miladî takvime göre, 571 yılının Nisan ayının yirmisi olarak hesaplanmıştır. Onun doğduğu ev, Beytullah'ın doğusundaki Safa tepesinin yanında Mevlid sokağı diye adlandırılan yerdedir.

Peygamberimizin dünyaya teşrifini (doğum gününü) kutlamak için Mevlid Kandilini kutlarız. Mevlid Kandili'ni de; mevlid okuyarak, Kuranı Kerim okuyarak, dua ederek yani kısacası ibadet ederek kutlarız.RABBİM BU GECENİN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE DEVLETİMİZE MİLETİMİZE GÜÇ KUVET VERSİN BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNE LANET OLSUN .. MEVLÜT KANDİLİNİZİ MÜBAREK OLSUN " dedi.

 

thumbnail_img_0236 thumbnail_img_0259

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu 23 Nisan dolayısıyla bir mesajı yayınladı

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’nun 23 Nisan mesajında şöyle dedi Tüm çocukların 23 Nisan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.