Başkan Sayan’ın Seçim Vaatleri Bir Bir Gerçekleşiyor

Başkan Sayan’ın Seçim Vaatleri Bir Bir Gerçekleşiyor

ABONE OL
13 Kasım 2021 10:32
Başkan Sayan’ın Seçim Vaatleri Bir Bir Gerçekleşiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ağrı’yı kalkındıracak yatırımlar yapmaya devam edeceklerini belirterek “Ağrı’yı et üretim bölgemizin merkezi haline getirmemiz gerektiğini ve Türkiye’nin en büyük hayvancılık üssü olması gerektiğini istişare ettik. Ve bu çerçevede Ağrı’da hayvancılığı en üst noktaya taşıyacak bir müjdeyi daha sizinle paylaşmak istiyorum.” dedi.

Ağrı için büyük bir öneme sahip olan 314 modern ahırdan oluşan ve yaklaşık 700 milyon TL bedelli Ahırlar Bölgesi Projesi’nin temeli, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla atıldı. Programda konuşma yapan Bakan Kurum, Ağrı’yı kalkındıracak yatırımlar yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Bakan Kurum, konuşmasına şöyle devam etti:

“314 ahır, 3 tane veteriner binasından oluşan projenin değeri toplam yatırım değeri 650 milyon lira. Bunun içinde arsa bedeli yok, entegre tesisimiz yok, bunun içerisinde bundan sonra yapacağımız yatırımlar yok. Sadece inşaatlarımıza 650 milyon lira para harcıyoruz ve çok önemli bir kırsal dönüşüm projemizin temelini atmış oluyoruz. Ağrı’nın ekonomisini canlandıracak, kalkınmasına katkı sağlayacak. Çocuklarımız Ağrı’yı terk etmeyecek, Ağrı’da kalacak. Ağrı’da her şey var. Biz yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Ağrı’mızı yarınlara hazırlayacak projeler yapmaya devam ediyoruz. Projemizde bir eksiklik vardı.

 

Bu eksikliği de hep birlikte bugün istişare ettik. Yapmış olduğumuz istişare çerçevesinde Ağrı’yı et üretim bölgemizin merkezi haline getirmemiz gerektiğini ve Türkiye’nin en büyük hayvancılık üssü olması gerektiğini istişare ettik. Ve bu çerçevede Ağrı’da hayvancılığı en üst noktaya taşıyacak bir müjdeyi daha sizinle paylaşmak istiyorum. Ağrı A.Ş. Et Entegre Tesisimizi inşallah kuruyoruz. 150 milyon lira yatırım bedeliyle kuracağımız bu tesisimizin inşasında İl Özel İdaremiz, Belediyemiz, TOKİ ve İller Bankamız yer alacak. Burada üretilen etlerimiz Ağrı markasıyla tüm Türkiye’ye ve dünyaya inşallah ihraç edilecek. Ve burada binlerce kardeşimize istihdam sağlanacak.” ifadelerini kullandı.

 

Sayın Bakanımız Murat Kurum’un 8 Saatlik Ağrı Ziyaretinden Geriye Kalanlar.

 

Kırsal Dönüşüm ve Hayvancılık OSB Ahırlar Projesi Kapsamında 314 Ahır ve 3 Veterinerlik Binası

Ağrı A.Ş ismiyle Et Entegre Tesisi

500 Sosyal Konut

Murat Nehri Projesi

Süt Üretim Tesisi

Mahalle Konakları

https://t.co/HEZzqMJGkD

 

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r
Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi