Ana Sayfa / GÜNDEM / Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Ağrı’da

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Ağrı’da

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere beraberindeki AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe ile Ağrı’ya geldi.

Ahmedi Hani Havaalanı’nda, Ağrı Valisi Süleyman Elban, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan Yarar, AK Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın, kaymakamlar, kurum müdürleri ve partililerce karşılandı.

Buradan Valiliğe geçerek Vali Elban’ı makamında ziyaret eden Işık, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ağrı’nın nüfusunun kat ve kat üzerinde bir nüfus Ağrı dışında yaşıyor. Ağrı özellikle terörden dolayı bir türlü arzu ettiği gelişmeyi sağlayamamış ilimizdir.” diye konuştu.

“Teröre ağır darbeler indirildiğini vurgulayan Işık, sözlerine şöyle devam etti, “Terör örgütüne tarihin en ağır darbelerini art arda indiriyoruz. Güvenlik güçlerimiz terörle mücadelede son 35 yılın en başarılı operasyonunu yürütüyor. Bu operasyonlara halkımızın, özellikle bölge halkının verdiği destek hem güvenlik güçlerimizin moralini yükseltiyor hem de birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Elbette güvenlik güçlerimiz üzerine düşeni en iyi şekilde yapıyor, bunun gayretiyle çalışıyor. Terörle mücadelenin başarısın teminat altına alınması için bu mücadelenin sadece güvenlik boyutuyla değil aynı zamanda ekonomik, sosyal, manevi boyutuyla yapılması lazım. Terörle mücadelede eğitim, sağlık, istihdam gibi alanlarda da aynı çalışmanın, aynı kararlılıkla yapılması önemli. Bu anlamda hükümetimiz bu çalışma alanlarının koordinasyon görevini şahsıma tevdi etti. Sayın Başbakanımızın talimatı, Sayın Cumhurbaşkanımızın tasvibi ile çalışmalara başladık. Bir taraftan terörle mücadele yaparken, diğer taraftan da Ağrı’nın tekrar cazibe merkezi haline gelmesi için çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz.” dedi.

Esnaf ziyaretleri sırasında gazetemizi ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Ağrı Haber Gazetesi Sahibi Murat Hançer ile bir süre sohbet etti.

Işık, konuşmasının ardından basına kapalı gerçekleştirilen “Valilik Koordinasyon Toplantısı”na katıldı. Toplantının ardından şehir merkezinde esnafı ve partilileri ziyaret ederek programını sonlandırdı.

 

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Bülent Duru Tutak’ta Seçim Startını Verdi

Büyük Birlik Partisi Tutak’ta Belediye Başkanlığı için Bülent Duru ile sahaya indi. Tutak’ta açılan seçim bürosunda …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.