Ana Sayfa / GÜNDEM / Bakan Soylu : Savcı Sayan’ın Öyle Bir Anahtarı Var ki Açamayacağı Kapı Yok !

Bakan Soylu : Savcı Sayan’ın Öyle Bir Anahtarı Var ki Açamayacağı Kapı Yok !

Bakan Soylu : Savcı Sayan’ın Öyle Bir Anahtarı Var ki Açamayacağı Kapı Yok.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ağrı’da düzenlenen mitingde haka hitap etti. Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan için övgüler yağdıran Bakan Soylu, Savcı Sayan eğer başkan olursa onda öyle bir anahtar var ki o anahtarın açamayacağı kapı yok, dedi.

 

içişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Terör örgütü artık sizi rahatsız edemeyecek. Terör örgütü PKK artık milletimizin huzurunu bozamayacak, artık bu milletin geleceğini elinden alamayacak, yoksullaştıramayacak.” dedi.
Çeşitli programlara katılmak üzere Ağrı’ya gelen Soylu, Cumhuriyet Caddesi’nde halka hitap etti.Türkiye’de her 10 yılda bir darbelerle, ekonomik saldırılarla karşılaşıldığını, değerler ve kutsallara el uzatıldığını belirten Soylu, bir taraftan da Türkiye’nin gelişmesinin önüne geçmek için anarşizm, terörizm, yüzde 8 binlik gecelik faizler bırakıldığını söyledi.Türkiye’de başbakan ve bakanlar asıldığını ve her on yılda bir darbe yapıldığını hatırlatan Soylu, “En son o Amerika uşağı, Pensilvanya’daki o hainin gerçekleştirmek istediği o 15 Temmuz’daki darbe. Bitmedi, 7 Haziran seçimlerinden sonra bu ülkeyi karıştırmak için Güney ve Doğu Anadoluyu karıştırmak için, kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak için yaptıkları. Yetti mi? Yetmedi. Ardından Türkiye yerel seçime gidiyor diye Amerika’nın yaptığı dolar saldırıları. Ekonomimiz biraz zayıflasın, Türkiye biraz geriye düşsün de yerel seçimde biraz zayıflasın da önümüzdeki 4,5 yılda ülkeyi istediğimiz gibi evirip çevirelim’ diye hesap edenler var.” diye konuştu.”Kavga olan eve kim kız verir”Türkiye’nin yıllarca ilerlemesini durdurmak için sağcı, solcu, dinci, kapalı, açık gibi çeşitli ayırımlara tabi tuttuklarını aktaran Soylu, bugün gelinen noktada herhangi bir ayırımın kalmadığına dikkati çekti.Gezi olaylarının Türkiye’ye maliyetinin 150 ile 200 milyar dolar arasında olduğunu sözlerine ekleyen Soylu, şunları kaydetti: “Kavga olan eve kim kız verir. Kim gelir yatırım yapar. Kimin morali iyi olur. Türkiye’nin her tarafında kavga olsun, her tarafında huzursuzluk olsun diye yapmadıkları, ortaya koymadıkları kalmadı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya da başka bir program uyguladılar. PKK terör örgütleriyle beraber yoksulluk ve insanlarımızın yarınlara dair ümitsizliklerini ortaya koymak istediler. Pervin Buldan çıkmış diyor ki ’40 yıllık davamızı 31 martta taçlandıracağız.’ Kürt kardeşlerim siz bu coğrafyada 40 yıldır mı varsınız? Biz bu coğrafyada bin yıldır kardeş olarak varız. Bizim tarihimiz bir terör örgütünün tarihiyle mi başlıyor. 40 yıldır bu coğrafyada kardeşi kardeşe düşürerek, insanları fukaralığa, yoksulluğa mahkum etmeye çalışıyorlar. Veysel Karani, Amhed-i Hani, İdris-i Bitlisi 40 yıldır mı bu coğrafyadaydı?””Kızlarımızı, Karayılan’ın, Bayık’ın masasına meze etmeye çalışıyorlar”

Konuşmasının ardından Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Süleyman Elban’ı sahneye alan Soylu, 5 bin kişinin istihdam edileceği dünyaca ünlü bir spor markasının Orta Doğu ve Avrupa’daki tek üretim tesisinin temel atma törenini canlı bağlantıyla gerçekleştirdi.Temeli atılan diğer tesislerin de bilgilerine yer verilen törene, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, İl Başkanı Abbas Aydın, AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan ve partili yöneticiler eşlik etti.Soylu, buradaki programının ardından Bitlis’teki etkinliklere katılmak üzere kentten ayrıldı.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan Açıkladı ” Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrıda

Başkan Sayan Açıkladı. Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrı’da   Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir