Ana Sayfa / GÜNDEM / Bakan Arslan ve Genel Başkan Yardımcısı Kavakçı Ağrı’da İftar Açtı

Bakan Arslan ve Genel Başkan Yardımcısı Kavakçı Ağrı’da İftar Açtı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan ile kardeş il olarak belirlenen Ağrı ve Kahramanmaraş belediyeleri tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.
Burada bir konuşma yapan Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve Başbakan Binali Yıldırım’ım önderliğiyle AK Parti Genel Merkezi’nin başlattığı çok değerli projenin bir örneğini gördüklerini belirtti.

Gönül köprüsü projesinin bir gün olmadığını anlatan Arslan, şunları söyledi “Uzun soluklu devam edecek olan bir proje. Bu proje nasıl ki insanımızın hayatını kolaylaştırmak için denizde, dere üzerinde, nehirde, dağlarda köprüler yapıyorsak gönüller arasındaki köprüyü yapmak adına başlatılmış bir şey. Bin yıldır bu coğrafyada kardeşçe yaşamışız. Diline, dinine, etnik yapısına bakmamışız, kardeşiz demişiz. Nasıl bin yıldır bu kardeşlik büyümüş, bugünlere gelmiş, işte o günlerde kurulan ve bugünlere gelen gönül köprüsü sayesinde. İnşallah biz de ecdattan aldığımız ders ve dinimizin emrettiği üzere bu gönül köprüsünü sonsuza dek yaşatacağız.”

Ecdadın bu coğrafyanın selameti için bu toprakların gelecek nesillere bırakılması adına ecdadın ayrım yapmadığı aktaran Arslan, şöyle konuştu “Bunu 15 Temmuz’da yedi düvele ispat ettik. Birilerine karşı bu vatanı savunmak gerekiyorsa biz diline, dinine, mezhebine, etnik yapısına bakmadan millet olma şuuruyla meydanlara çıkarız ve düşmanlara ders veririz. Bunu yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bunu 100 sene önce de biliyorlardı ama birileri yeni neslin bu toprakların kıymetini bilmeden yetiştiğini, dünyadan haberdar olmadığını zannederek bir sınamaya kalkıştı ve dersini sadece dedelerden, ninelerden değil 15 yaşındaki gençlerden de aldı. Biz inşallah verdiğimiz bu dersle dışarıdakilere de içeridekilere de dedik ki aklınızı başınıza devşirin. Bu milletin kardeşliğiyle, birliğiyle, beraberliğiyle oynamayın. Hele ki ecdadın kanıyla sulayıp, bize vatan olarak bıraktığı toprakları parçalamaya, parçalama düşüncesine dahi tenezzül etmeyin. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz önemli ama ecdadın emanet olarak bıraktığı bu vatan topraklarını mağmur etmek, bu ülkeyi ileriye taşımak gibi bir sorumluluk olduğunun da bilincindeyiz.”dedi.
Ağrı’ya bakanlık olarak 14 yılda 1,78 milyar lira harcadıklarını bildiren Arslan, “Ağrı’da 2002’de sadece 8 bin 307 kişi uçmuşken, geçen yıl 239 bin kişi uçmuş. Ağrı’da mobil baz istasyonu 2002’ye kadar 32 idi şimdi 777. Telefon çekmeyen yerlerimiz var, bakanlık olarak evrensel hizmet fonu kapsamında ülkemizin telefon çekmeyen yerlerine baz istasyonlarını biz kuracağız. Bu kapsam da Ağrı ve ilçelerine baz istasyonları kuracağız. Geniş bant abone sayısı 2002’de sıfırdı şimdi 371 binin üzerine çıktı. Bu nereden nereye geleceğimizin göstergesi.” Dedi.

Ağrı Valisi Işın ise kendilerine bugüne kadar proje, tecrübe, maddi ve manevi olarak desteklerini esirgemeyen Kahramanmaraş Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve ekibine teşekkür ederek, “Bugün gönül bağı kurulmuştur, teşekkür ediyoruz. İşte biz bunu istiyoruz. Biz diyoruz ki Kahramanmaraş’ta bizim olsun, Ağrı’da bizim olsun. İstanbul’da bizim olsun Van’da bizim olsun. Diyarbakır’da bizim olsun Kayseri’de bizim olsun. 80 milyon kardeş olsun, el ele olsun, gönül gönüle olsun.” Dedi.

Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından, Kahramanmaraş belediyesince 15 tekerlekli ve 5 akülü arabanın engelli vatandaşlara dağıtımı gerçekleştirildi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ),  “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı düzenlendi. AİÇÜ Kültür ve …