Ana Sayfa / GÜNDEM / Avrupa üçüncüsü Gülnaz Uskun Ağrı’ya geldi

Avrupa üçüncüsü Gülnaz Uskun Ağrı’ya geldi

İtalya’nın Grosseto kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası’nda ilk defa Avrupa’da madalya kazanan Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Suluçem köyü doğumlu olan 19 yaşındaki Gülnaz Uskun yaptığı açıklamada Doğuda Kızlar spor yapamaz denmesine rağmen, çiftçi olan ailesinin buna izin vermeyip devam ettirdiğini belirtti.

Ağrı Ahmed-i Hani havaalanında Ağrı Gençlik hizmetleri ve Spor il müdür vekili Cemil budak, Sporcu antrenörü Ramazan yardımcı ve vatandaşlar karşıladı. Havaalanında çiçek ve bayraklarla karşılanan Gülnaz uskun yaptığı açıklamada ”Bu madalyayı kazandırdığım için çok mutluyum. Çok zorlu bir yarıştı. Hem seçme hem final koştuğumuz için, ama elimden geleni yaptım ve o madalyayı kazandım, gururluyum o madalyayı kazandırdığım için. Emeği geçen antrenörüm Ramazan Yardımcı’ya çok teşekkür ederim.”dedi.

Doğuda Kızlar spor yapamaz denmesine rağmen ailesinin desteği ile devam ettiğini belirten Uskun “ Başta spor yaparken kız çocuklarına izin vermiyorlardı, böyle başka gözle bakıyorlardı. Ailem yardımcı oldu bana, onlar sayesinde buraya geldim. Diyorlardı kız çocukları spor yapmaz, doğu tarafında her zaman böyle yapıyorlar tabi benim ailem buna izin vermedi ve yapmamı istedi. Babam hep arkamda durdu yapmam için onun sayesinde bu mevkiiye geldim. Babam ve anneme bana verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum onları buradan çok sevdiğimi söylüyorum.”diye konuştu.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan: HDP ve CHP Kürtlere yeni tuzaklar kuruyor

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, HDP ve CHP’nin Kürtlere yeni tuzaklarkurduğunu belirtti.Sosyal medya hesabından konuya …