Ana Sayfa / GÜNDEM / ASTOP’tan Zeytin Dalı Operasyonuna destek

ASTOP’tan Zeytin Dalı Operasyonuna destek

Ağrı’da sivil toplum kuruluşlarını içinde barındıran Ağrı Sivil Toplum Platformu (ASTOP), Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdi.

 

ASTOP binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında”Türk silahlı kuvvetlerimizce Ecdat Yadigârı sınırları şehit kanlarıyla çizilmiş aziz vatanımızı tehdit eden ve binlerce masum insanımızın, güvenlik güçlerimizin ve askerlerimizin kanına giren, hain PKK/ PYD /YPG ve yandaşlarına mensup tüm terör unsurlarını etkisiz hale getirmek niyeti ile 20 Ocak 2018 tarihi itibariyle Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekatı başlatılmıştır. Bu harekât Türkiye’nin Uluslararası Hukuktan kaynaklanan en Meşru Hakkı’dır. Devletimizin kararlılıkla vatanımızın bekasını tehdit eden, tüm terör örgütlerini yok etmek için sürdürdüğü harekât, milletimiz için büyük bir önem arz etmektedir. Bu harekatın sonucunda yurtlarından olan Müslüman kardeşlerimiz, kendi öz yurdu olan memleketlerine dönmelerini sağlayacaktır. Bizler Ağrı’da ki 50 Sivil Toplum Örgütü olarak bu harekâtın sonuna kadar destekçisi ve savunucusu olduğumuzu açıkça ilan ediyoruz.

 

PKK, PYD, YPG, DHKP-C, DEAŞ ve FETÖ gibi örgütlerin ve yandaşlarının yaptıkları saldırılara karşı Devletimiz, Milletimiz ve Ordularımız ile Tek yürek olduğumuzu, görev düşmesi halinde Vatanımız için kanımızı son damlasına kadar vermekten, şahadet şerbeti içmekten geri durmayacağımızı açıkça ifade ederek kamuoyuyla paylaşıyoruz. Vatanımız, Bayrağımız, Devletimiz ve Milletimize karşı yapılan bu alçakça tehditleri göremeyenleri, ihanete varan bu gafletten dönmeye davet ediyor; bedeni bu topraklarda ama ruhu hainlerle birlikte olan, sözde aydın! Terör sevdalılarını tel’in ediyor ve lanetliyoruz. Bu kutlu ve umutlu yolda, Kahraman Mehmetçiğimize muvaffakiyet, Şehitlik makamına yükselen kahramanlarımıza Yüce Mevla’dan rahmet, Gazilerimize acil şifalar dileriz.”denildi.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Bülent Duru Tutak’ta Seçim Startını Verdi

Büyük Birlik Partisi Tutak’ta Belediye Başkanlığı için Bülent Duru ile sahaya indi. Tutak’ta açılan seçim bürosunda …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.