Ana Sayfa / GÜNDEM / ASTOP OTİZMLİ ÖĞRENCİLERE KARDEŞLİK ELİNİ UZATTI.

ASTOP OTİZMLİ ÖĞRENCİLERE KARDEŞLİK ELİNİ UZATTI.

Ağrı Sivil Toplum Platformu tarafından Ağrı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören Otizmli 46 öğrenciye kışlık kıyafet yardımı yapıldı.

Ağrı Sivil Toplum Platformu, hayırseverlerden elde ettiği kışlık kıyafetleri, Ağrı Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören Otizmli 46 öğrenciye ulaştırdı. ASTOP Başkanı Mehmet Salih Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin ve ASTOP üyelerinin katılımı ile gerçekleşen programda çocukların mutluluğu gözyaşlarına sebep oldu.

Ağrı Sivil Toplum Platformu (ASTOP) Başkanı Mehmet Salih Aydın yaptığı açıklamada, hayırseverlerin desteğiyle özellikle engelli öğrencileri kış aylarında sıcak tutacak hediyeleri, sahiplerine ulaştırdıklarını dile getirerek: “ Bu gün burada bu özel okulumuza geldik. Öncelikle şunu belirtelim ki bu gün bu okulda yaşadığımız şeyler hayatımızda hiç unutamayacağımız şeyler oldu. Çok büyük bir mutluluk yaşadık. ASTOP olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz iş birliği ile İstanbul Kızılay’ın destekleri ile bu gün 46 kardeşimiz ile bir araya geldik. Bu soğuk Ağrı gününde az da olsa onları ısıtmaya çalıştık. Aslında bizim gönüllerimiz ısındı. Bu gün aslında burada şunu fark ettik ki, yeter ki gönüllerde engeller olmasın. Bu gün bizim burada olmamızı sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bütün platform arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Platform olarak bu tarz faaliyetlerimiz devam edecektir. Bu vesile ile bu hayrı işleyene ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Faaliyetin çok anlamlı oldğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin ise “ Ağrı’da güçlü bir STK yapısı var. Bu yapının eğitime olan destekleri bizleri mutlu ediyor. Çok anlamlı bir etkinlik düzenledik. Destekçilere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin’den AK Parti Ağrı İl Başkanı Özyolcu’ya ziyaret

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, AK Parti Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu’ya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.