Ana Sayfa / GÜNDEM / ARTIK HERKESİN BİR AİLE DANIŞMANI OLACAK

ARTIK HERKESİN BİR AİLE DANIŞMANI OLACAK

ASP İL MÜDÜRÜ TOPKAYA, “ASDEP AĞRI’DA UYGULANMAYA BAŞLANDI. ARTIK HERKESİN BİR AİLE DANIŞMANI OLACAK”

Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Veysel Topkaya, “ASDEP uygulaması ilimizde hayata geçiyor. Artık herkesin bir aile danışmanı olacak” dedi.

Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında görev yapacak personellere, çalışmaları ile ilgili ihtiyaç duyacakları bilgilere yönelik olarak planlanan program kapsamında hizmet içi eğitimler başladı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile bağlı kuruluşlarda görev yapan müdür, müdür yardımcıları, meslek elemanları ve bazı kamu kurum ve kuruluş yetkilileri tarafından verilecek olan eğitimler 20 Haziran itibariyle başlamış olup, 29 Haziran’a kadar devam edecek.

ASDEP Eğitimlerinin açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Veysel Topkaya, “ASDEP ile aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmet modelleri vatandaşların ayaklarına gidecek. Artık herkesin bir aile danışmanı olacak” dedi.

ASDEP ile yaşam koşullarının iyileştirilmesinin, artık talep ile birlikte aynı zamanda arz odaklı hizmet verileceğini belirten Topkaya, “ASDEP rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini içeren bir programdır. Bu program ile vatandaşların sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerinin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde eğitim, sağlık, istihdam gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanılmasının sağlanması amaçlanmaktadır.  ASDEP ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından sunulan sosyal yardım ve sosyal hizmetler başta olmak üzere kamunun imkanları ve sosyal hizmetleri konusunda desteğe ihtiyacı olan kişi ve ailelere ulaşarak, ailenin psikososyal ve ekonomik durumları incelenerek ihtiyaç duyulan hizmetlerden yararlandırılmalarına yönelik rehberlik ve danışmanlığın yapılması suretiyle vatandaşlarımızın, devlet hizmetleriyle daha hızlı buluşturulması hedeflenmektedir” şeklinde konuştu.

Bir nevi Hz. Ömer’in devlet anlayışının tekrardan uygulanmaya başlanıldığını söyleyen Topkaya, “Hz. Ömer, kendi döneminde tedbiri kıyafetlerle halkın arasına karışıp halkın durum ve sorunlarını yerinde görüp, çeşitli sebeplerle devlete ulaşamayan halka, devleti ulaştırıyordu. Yani devleti halka yakınlaştırıyordu. Günümüzde ASDEP görevlilerimizde Hz. Ömer’in adalet ve devlet anlayışını örnek alarak halkımız ile devletimiz arasında köprü görevi görecekler. Bu sayede devletimizin her alanda sunduğu hizmetleri daha hızlı ve etkin bir şekilde halkımıza ulaştıracağız” dedi. 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin’den AK Parti Ağrı İl Başkanı Özyolcu’ya ziyaret

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, AK Parti Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu’ya …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.