Ana Sayfa / GÜNDEM / Aras ın Trafo Mücadelesi

Aras ın Trafo Mücadelesi

Geçtiğimiz hafta başından itibaren bölgede hüküm süren çetin kış şartları hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Sibirya soğuklarının yaşandığı bölgede binlerce köy yolu ulaşıma kapanırken, olumsuz hava şartları nedeni ile oluşan elektrik arızalarının vatandaşa mağduriyet yaşatmaması için de Aras Elektrik ekipleri insanüstü çabalar sarf ediyor.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde meydana gelen enerji kesintisine müdahale eden arıza onarım ekiplerinin, trafonun yandığını tespit etmesi ile kara kışta vatandaşı karanlığa mahküm etmeyen Aras Elektrik yetkilileri, bölgeye yeni bir trafo gönderilmesi talimatını verdi. Kar yağışı ve fırtınanın şiddetini artırması çalışmaları olumsuz yönde etkiledi. Iğdır’dan yüklenen yeni trafo gece saatlerinde Doğubayazıt ilçesine güçlükle getirilebildi.

Fırtına şiddetini artırmasına rağmen Arızalı trafo kar yağışı altında sökülerek yeni trafo ile değiştirildi. Sıfırın altında 15-20 derece soğukta çalışan Aras Elektrik arıza ekipleri, zorlu mücadelenin ardından bölgeye enerji vermeyi başardı.

Aras Elektrik Genel Müdürü Fikret Akbaş, “Vatandaşımızın mağduriyetinin en hızlı şekilde giderilmesi konusunda hassasiyet taşıyoruz. Bu doğrultuda ekiplerimiz gece gündüz demeden, yoğun geçen kış şartlarına rağmen arızalara müdahale ediyorlar. İlçe merkezinde meydana gelen trafo arızası ekiplerimizin özverili mücadelesi ile giderildi” diye konuştu.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı Belediyesi önünde işçiler bayram sevinci yaşadı

Ağrı Belediyesi’nde çalışan işçiler, Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın maaşlarına yaptığı bin liralık zammı duyunca, belediye …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.