Ana Sayfa / GÜNDEM / ALAETTİN ASLAN TÜRKİYE GAZETECİLER KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULUNA SEÇİLDİ.

ALAETTİN ASLAN TÜRKİYE GAZETECİLER KONFEDERASYONU YÖNETİM KURULUNA SEÇİLDİ.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu, yaklaşık 23 bin gazeteci, 92 gazeteciler cemiyeti ve Basın Meslek Kuruluşu ile bunları bünyesinde toplayan 8  federasyonunun çatı örgütü olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yönetim kurulu asil üyeliğine Ağrı Gazeteciler Cemiyet Başkanı Doğu Anadolu Federasyon Genel Sekreteri Alaettin ASLAN’ı oy kararı ile yönetim kuruluna asil üyeliğine seçildi.
Gazeteciler Konfederasyonu Yedinci Genel Kurulu Toplantısı için Türkiye’nin bütün illerinden gelerek Mardin’de buluşan  Genel başkanlığını Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı’nın yaptığı yönetim kurulu kararı ile Konfederasyon Yönetim Kurulu’na Ağrı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Doğu Anadolu Federasyon Genel Sekreteri Alaettin Aslan’ı seçti.
Türkiye genelinde en üst çatı örgüt konumundaki Gazeteciler Konfederasyonu’nun yedinci Genel Kurul Toplantısı bugün Mardin Yay Grand  Otel’de yapıldı. Yaklaşık 23 bin gazeteci, 92 gazeteciler cemiyeti ve 8 gazeteciler federasyonunun güç birliği ile kurulan Gazeteciler Konfederasyonu’nun Yedinci Genel Kurul Toplantısı’na Türkiye’nin bütün illerinden gelen başkanlar katıldı. Divan Başkanlığını Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin’in yaptığı genel kurulun açılışında konuşan Gazeteciler Konfederasyonu Kurucu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Türk basın tarihinde örgütlenme ve yeniden yapılanma açısından tarihi bir gün olan yedincisini yaşadığımız genel kurul kararlarının vatanımıza , milletimize , basın camiasına hayırlı uğurlu olması dilek ve temennisinde bulundu.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …