Ana Sayfa / GÜNDEM / AK Parti Milletvekili Cesim Gökçe Avrupa Birliği Hakkında Konuştu.

AK Parti Milletvekili Cesim Gökçe Avrupa Birliği Hakkında Konuştu.

Cesim Gökçe Avrupa Birliği Hakkında Konuştu. Twitter Üzerinden son günlerde Ülkenin gündeminde üst sıraları alan AB hakkında Açıklamalarda bulundu. 

Gökçe " Türkiyenin katacağı perspektifi ve vizyonu kaybeden bir AB, İngilterenin üyeliğini kaybetmekten daha büyük bir travma yaşar. Yaşlı Avrupa,dağılmaya yüz tuttuğu,motivasyonunu kaybettiği, dünyaya model niteliğini yitirdiği bir dönemdeTürkiyeye ayar vermeye çalışıyor. Yaşlı Avrupa, bize efendilik taslıyor, hala o kadar güçlü olduğunu, her istediğini yapabileceğini, Türkiyeyi dizayn edeceğini sanıyor. Coğrafyamızda,dünyanın her yerinde köklü sorunlar yaşanırken, dünyanın ekseni kaymışken, kendi içinde çatışan, ayrışan bir AB var karşımızda AB ülkeleri, ortak karar mekanizmaları terör örgütleriyle iş tutmaya, İslam dünyası ile ilişkilerini örgütler üzerinde yürütmeye başladı.AB ülkeleri, FETÖ ve PKK'ya yakın olmayı Türkiye ile ilişkilere tercih etmiştir. Avrupada hızla yükselen ırkçılık, yabancı düşmanlığı, islam düşmanlığı, Türkiye düşmanlığı aldığı son kararın arkasında bu düşmanlık yayıyor 15 Temmuzda Türkiye'nin parçalanmasına yönelik çok uluslu saldırı, Birinci Dünya Savaşından sonra Türkiye'yi vurduğu ikinci saldırıdır. AB, bırakın ortaklığı, Türkiye ile açık savaş içindedir. Ve bu savaş sadece 15 Temmuz saldırısıyla sınırlı değildir. Artçılar devam etmekte. Yaşlı Avrupa, ülkemizin sınırlarını tartışmaya açmaya, terörle içerden vurmaya, ekonomik krizle terbiye etmeye güç yetiremeyecektir.  Avrupanın bu zihinsel körlüğünün,bu açık düşmanlığının en büyük örneği 15 Temmuzdur.15 Temmuzda Türkiye dost- düşman herkesi çok iyi tanıdı."dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kızılay Giyim Mağazası Açıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Türk Kızılayı Genel Başkanlığı’nın ortak girişimiyle, öğrencilerin farklı giyim …