Ana Sayfa / GÜNDEM / AK Parti Milletvekili Adayları İlçelere çıkarma yaptı

AK Parti Milletvekili Adayları İlçelere çıkarma yaptı

Aday tanıtım programı kapsamında Taşlıçay ilçesine gelen AK Parti Ağrı milletvekili adayları, ilçede coşkuyla karşılandı.

Program kapsamında bugün Taşlıçay’ı ziyaret eden AK Parti Ağrı milletvekili adayları Ekrem Çelebi, Abbas Aydın, Dilan Özgün Özmen ve Erhan Tenekeci, ilçe girişinde partililer tarafından karşılandı.

Taşlıçay Meydanı’nda düzenlenen programda konuşan milletvekili adayı Ekrem Çelebi, ilçenin yeni bir devlet hastanesine sahip olacağını söyledi.

Taşlıçay Devlet Hastanesi’nin eski bir yapıya sahip olduğunu ve artık yenilenme vaktinin geldiğini ifade eden Çelebi, yeni hastanenin 2019 yatırım programında mutlaka yer alacağı müjdesini verdi.

Hizmetlerin gelmesinin temel şartının destekle paralel olduğunu söyleyen Çelebi, “AK Parti’ye destek verdiğiniz sürece hizmeti getirebileceğiz. Elimiz güçlenecek. Çünkü AK Parti hizmet partisidir. AK Parti’nin lideri bu ülkeye hizmeti getiren liderdir. AK Parti yalnızca hizmet değil AŞ ve ekmek getiren partidir.” diye konuştu.

 Aday tanıtım programına katılma üzere Diyadin’e gelen adaylar, ilçe girişinde partililer ve ilçe halkı tarafından coşkuyla karşılandı.

Bir konuşma yapan milletvekili adayı Ekrem Çelebi, 2011 yılında Diyadin’e aday çalışması için geldiğini ve büyük bir desteğe şahit olduğunu belirterek, Diyadin’in çok önemli ve özel bir yere sahip olduğunu aktardı.

Çelebi, “Cenabı Allah sizlerden razı olsun. Şu anki kadro AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği bir kadro. Abbas Bey yıllarca il başkanlığı yaptı. Bu davanın fertlerinden biri. Dilan Hanım sizin kızınız zaten, biliyorsunuz. Erhan Bey de Ağrı’ya genel sekreterlik yapan bir bürokratımız. Bizim plakamız da sıfır dört bizim çıkaracağımız vekilde dört olacak inşallah. Gerçekten sizden bir ahde vefa istiyorum. Diyadin hakikaten bu ahde vefayı sandığa yansıtacak kudrete sahiptir.” diye konuştu.

 Tanıtımın yapıldığı bölgede yer alan HDP ilçe seçim bürosuna dönerek konuşmasına devam eden Çelebi, şu ifadeleri kullandı:

“Bakın HDP bürosuna sesim gidiyor. Daha önce bu bölgelerde kimse kendi çocuğuna Zozan diye bir isim bırakamazdı. Soruyorum tekrardan, bu ismi bırakabiliyor muydunuz? Sadece bu değil, bir çok kazanımı Kürt hemşehrilerime kazandıran tek bir lider oldu bu zamana kadar. Kürtlere değer veren en büyük lider Recep Tayyip Erdoğan olmuştur.”

Diyadin’de 23 köyün yıl sonu itibarıyla içme suyuna kavuşacağını ifade eden Erhan Tenekeci ise ödeneğinin ayrıldığını ve yıl sonu itibariyle 23 köyün daha içme suyu şebekesine kavuşacağını söyledi.

Tenekeci, “Geçen yıl 50 kilometre yaptığımız asfaltı, bu yıl 30 kilometre daha fazla yapacağız. Diyadin ilçemiz hizmeti hak ediyor.” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Doğubayazıt ilçesine gelen AK Parti Ağrı milletvekili adayları Ekrem Çelebi, Abbas Aydın, Dilan Özgün Özmen ve Erhan Tenekeci, ilçe girişinde partililer tarafından coşkuyla karşılandı.

İnegöl Caddesi’nde düzenlenen programda konuşan milletvekili adayı Ekrem Çelebi, HDP’li belediyeler döneminde Doğubayazıt’ın yıllardır hizmetlerden mahrum kaldığını söyledi.

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname kapsamında yapılan görevlendirmenin ardından Doğubayazıt’a birçok yatırım ve hizmet yapıldığına dikkati çeken Çelebi, şunları kaydetti:

“Değerli kardeşlerim, yıllardan beri burası HDP’nin elindeydi. Elinizi vicdanınıza koyun. Allah’ınızı severseniz, bugüne kadar buraya ne yaptılar? Ama şimdi görevlendirmeyle birlikte Doğubayazıt yapılan hizmetlerle çok değişti. Bunlar, Ahmed-i Hani Hazretleri’nin Türbesine gittiler, bir lavabo bile yapamadılar ama şimdi bakın türbenin tamamen restorasyonu yapıldı. Bunun dışında AK Parti hükümeti döneminde sadece İshak Paşa Sarayı için ben şahidim, 14 milyon lira kaynak gönderildi.”

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Ölçü ve Tartı Aleti Kullanıcılarının Dikkatine

ÖLÇÜ VE TARTI ALETİ KULLANICILARININ DİKKATİNE Ağrı Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat İBİK Ölçü …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.