Ana Sayfa / GÜNDEM / AK Parti Kadın Kolları’ndan Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

AK Parti Kadın Kolları’ndan Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Dünya ve Türkiye Nüfusunun yarısını oluşturan kadınların ekonomik ve sosyal yaşama katılımları, toplumsal ve ekonomik kalkınmadan yararlanma düzeyleri maalesef nüfuslarıyla doğru orantılı değildir.

Ülkemizde de kadınlarımız için birçok düzenleme yapılmasına rağmen henüz istediğimiz seviyeye ulaşılamamıştır. İktidar olduğumuz günden bugüne kadar,kadınlara yönelik yapılan tüm düzenlemelerde, insana hak ettiği değeri verme gayretinde olduk. Hükümetlerimiz; aile ve toplum hayatında kadını görünür kılarak işlevini artıracak tedbirler aldı. Bu kapsamda, kadınların her alanda daha ileri düzeyde temsilini sağlamaya yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla sürdürülmektedir.

Kadınlarımız için yapılan ve yapılması planlanan çalışmaların hiçbiri tesadüf değildir. Bilinçli olarak ve kararlılıkla hayata geçirilen politikaların sonucudur. Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’ nun güven ve destekleriyle sürekli güçlenen Kadın Kolları, sadece seçim günü değil, her zaman sahada olmuş, 919 ilçede hane hane vatandaşlarımızın istek ve ihtiyaçlarını dinlemektedir. En çok da kadınlarımızı…

Batıdan Doğuya, Güneyden Kuzeye dinlediğimiz kadınlarımız, analarımız, kız kardeşlerimiz, son günlerde “birliğimizi dirliğimizi bozamayacaklar” diyerek haykırmakta, terörün her türünü lanetlemektedir…Çünkü terör ve savaş ortamlarının mağduru her zamankadınlar olmaktadır.

1857’de New York kentinde daha iyi çalışma koşulları için grev yaparken çıkan yangında ölen 129 kadın tekstil işçisi anısına,duyarlılık gösterilmiş; Birleşmiş Millet tarafından “8 Mart Emekçi Kadınlar Günü” olarak belirlenmiştir. Ne yazık ki aynı hassasiyet, gönül coğrafyamız ve mazlum coğrafyada hayatını kaybeden kadınlara, onların kıyıya vuran çocuklarına ya da eşlerine gösterilmemiştir. Vicdan ve merhametin timsali olan kadınlar, bunu affetmeyecektir.

Hayata her anlamda “can” katan kadınlara yapılan her hizmetin, halkın sağlığına, huzuruna, mutluluğuna; dolayısıylaHakk’a yapıldığını savunan anlayışımızla;tüm dünya kadınlarının özelliklede mazlum coğrafyada yaşayan kadınların ve ANA-DOLU’ muzun değerli kadınlarının “Dünya Kadınlar Günü” nükutlar; refah, huzur ve barış içinde yaşayacakları yarınlar dilerim.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …