Ana Sayfa / GÜNDEM / Ak Parti İl Başkanı Kemal Atmaca Basınla Kahvaltıda Buluştu.

Ak Parti İl Başkanı Kemal Atmaca Basınla Kahvaltıda Buluştu.

Ak Parti İl Başkanı Kemal Atmaca Basınla Kahvaltıda Buluştu. Kahvaltıdan önce Stad içinde koşan bir grup Afgan çocukla sohbet etti hatıra fotoğrafı çektirdi. Kahvaltı ardından Ağrı Hakkında ve Bugüne kadar ki projeler hakkında konuşmak için Basını toplayan Atmaca Kilis Ziyareti gerçekleştirdiklerini ve beraberlerinde oradaki suriyeli vatandaşlara yardım götürdüklerini söyledi. Suriyedeki Savaşta Varil Bombasıyla Yaralanan çocukların tedavisini Ankara’da Özel Hastanede Gerçekleştirmeye karar verdik.dedi. Diğer bir yandan “Diyadin’de Sera, Jeotermal enerji ve mermer kaynakları bulunmaktadır, Örnek olarak bakın mermeri çevre illerden gelip çıkarıp  kalıp halinde yurt dışına ihraç ediyorlar, neden bizlerde bunu yapmayalım iş adamlarımız değerlendirmelidirler böyle kaynakları. Diyadinde jeotermal var bunu turizm sektörü olarak neden kullanmayalım. Dap projesi , ve Ağrı Olarak oraya en az proje verip yararlanmayan il biziz, Hibe destekleri var ama bizim halkımız bunların farkında değil bunlar için basına iş düşüyor bunlara farkındalık yaratmalıyız. Hayvancılıkla geçinen bir iliz hayvancılık için inanılmaz destekler veriliyor hayvancılıkla uğraşanlar bunlarla ilgilenmeli bizler bunların bilgilendirmesini herkese iletmeye çalışıyoruz. Aynı Şekilde  Serka’da çok güzel destekler hibeler veriyor ama yine burdada en az proje veren ve hibe alan İllerdeniz böyle şeylerden faydalanmak gerekir.

Doğalgaz Yılan Hikayesine Döndü..

Ağrı’nın Altından doğalgaz geçiyor neden gelmiyor deniyor, Bu iş gerçekten yılan hikayesine döndü. Halbuki Diyadinden doğalgaz üretilebilir jeotermal alanda, Ağrı’ya getirmeye kalksak en fazla 6 derece ısı kaybedecek, bu çok bişey kaybettirmez bize. Bunlar görüşülüp tartışılabilir.dedi.

Basın Mensuplarının Sorularını Alan Atmaca Hepsine Cevap Vermeye Çalıştı.

Twitter’da Gizli Arşiv Diye birisi var Bunun Hakkında Ne söylemek istersiniz ?

Atmaca ” Evet Varmış ama ben takip etmiyorum yanımdaki arkadaşlar gelip diyorlar bunu bunu yazmışlar. bunu bulmak için emniyet müdürüne gittim. Müdürüm Bunu bulmak için amerikaya gitmem gerektiğini söyledi, öyle kaldı o iş. bunu benim birine yaptırdığım söyleniyor, Allaha Yemin ederim ki böyle birşeyi ne ben yaptırmışımdır ne de destekliyorum. Bu iş bize zarar veriyor bizim aleyhimizedir.dedi.

Ağrı’ya Çağrı Merkezi Kurulacak

Ağrı’ya İnşallah Çağrı Merkezi kurulmasıyla ilgili aşamalar ilerlemektedir.  Bu Mecliste hep veto ediliyordu. Bu konuda büyük mesafe kat edildi. İnşallah bu kısa süre içerisinde Çağrı Merkezide Tamamlanacak.Burada Çağrı Merkezi kurulmasıyla herşey tamamlanmıyor. Burada istihdam edeceğiniz personelde çok önemli, Diksiyonu Konuşma Şekli Düzgün 18 ila 25 arasında personel seçilecektir. Bizim hep dediğimiz gibi adaletli bir şekilde personel alacağız ne akraba ne bi torpil. 4500 Personel Alınacaktır.Herşey bu konuda adaletli olacaktır.Hdp li siyaset yapan Kardeşlerimiz Şart sundu Çalışanlar Ağrılı olacaktır.bunu konuşmak söz konusu değildir  gidip başka ilden adam getirmeyecek kimse. Ağrılı İş Adamlarınada İş Düşüyor burada onlarda bize yardım edeceklerdir İnşallah.dedi.

Bugün Belediye Seçimi Olsa Kim Kazanır ?

Tabiki Tereddütsüz Ak Parti Kazanır diyeceğim. Çünkü Burada İyi bir izlenim bırakamamışlardır. Doğru Kişiyi Aday Edersek Ak Parti’nin Kazanması Yüksek Olasılıktır. Sürekli Öz yönetim  diyorlar ama Hdp İl Başkanına bakarsak bitlisli bir bayan arkadaş seçildi. Belediye Başkanı Muşlu Milletvekili Diyarbakırlı. Ağrı’lı Kalmadıda bunlaramı yöneliyoruz.dedi.

Ak Parti Adına Kemal Atmaca Adına Kurumlara gidip iş İsteyen Gazeteciler var ve Basınla Eşit Mesafedemi davranıyorsunuz bugün bütün gazetecilerin gelmediği görülüyor, Yoksa bir Kemal Atmaca ve Cesim Gökçe Basın Ayrılığımı var ?

Ben Hiç bir Gazeteciye Git benim adıma iş al vesaire demiyorum dememde. benim bilgim dışında gidip alıyorlarsa bunlar bana bildirilmelidir. Benim Yani İl Başkanlığımızın basın danışmanı Taner Söylemez’dir.  Gazetecilere Eşit Davranıyoruz hiçbirine gelme dememişizdir. Hepsine Ayrı Ayrı gitmeye çalışmışızdır. Bu konuda gazetecilere kalmıştır. Bizim Cesim Gökçeyle bir itilaflığımız söz konusu olamaz.dedi. Kahvaltının ardından Hatıra fotoğrafı Çekildi.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …